Slovák Adam Rúžička počas víkendu podpísal trojročný nováčikovský kontrakt so slávnym kanadským tímom Calgary Flames. Koľko bude naša nová nádej v NHL zarábať? Od vedenia “Plameňov” si vyslúžil maximálnu možnú sumu pre nováčikov!

Slovenský hokejový útočník Adam Rúžička v tejto sezóne obliekal dresy dvoch celkov juniorskej OHL. Boli to kluby Sarnia Sting a Sudbury Wolwes, v ktorých nazbieral dovedna 78 bodov v 65 zápasoch. Po skvelej sezóne zaujal predstaviteľov Calgary Flames, ktorí si ho na drafte v roku 2017 vybrali v 4. kole ako celkovo 109. hráča v poradí. Adam teraz s víťazmi Stanley Cupu z roku 1989 podpísal nováčikovský kontrakt v štandardnej dĺžke tri roky.

Poriadnou bombou je však plat, aký Flames Rúžičkovi prisúdili. Slovenský útočník, ešte raz pripomíname, že bol draftovaný “až” vo štvrtom kole, totiž dostal maximálny nováčikovský plat vo výške 925 tisíc dolárov. Viac peňazí liga nedovoľuje žiadnemu nováčikovi a väčšina vstupných kontraktov pre “zelenáčov” sa pohybuje na úrovni 700-850 tisíc.

Adam Rúžička v slovenskom drese.

Adam Rúžička tak dostal maximálnu možnú výšku, akou sa pri svojich nováčikovských zmluvách mohli pochváliť len niektoré súčasné superhviezdy. Patria sem napríklad Patrik Laine z Winnipegu Jets, Auston Matthews z Toronta Maple Leafs, či kapitán Edmontonu Oilers a v súčasnosti asi najväčšia hviezda kanadského hokeja Connor McDavid.

Zdá sa, že vedenie Calgary si od rodáka spod Tatier sľubuje naozaj veľké veci a my mu držíme palce, aby svoj obrovský potenciál dokázal naplno prejaviť aj v najlepšej hokejovej lige sveta. Snáď už v najbližšej sezóne 2019/2020.

Adam Rúžička po podpise kontraktu s Calgary Flames.

Zdroj: Capfriendly.com, Centericeview.com | Foto: Instagram/Adamruzicka21

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.