Eminem v posledných dňoch šokoval všetkých fanúšikov rapu na svete, keď si len tak zrazu povedal, že vydá nový album. Žiadna veľké slová a reklamy vopred, iba činy, ktoré 45 ročnej rapovej legende priniesli za pár dní neuveriteľné čísla! 

Album Kamikaze je odpoveďou pre všetkých neprajníkov, ktorí po Eminemovom minuloročnom počine s názvom “Revival” tvrdili, že Slim Shady už nemá čo priniesť. Rapper sa namiesto vyplakávania na internete (ako to zvykne robiť dnes väčšina rapperov), opäť zavrel do štúdia, aby ukázal všetkým pochybovačom, čo si o nich myslí.

Výsledkom je plnohodnotný album s 13 trackmi, v ktorých sa obúva nielen do svojich hejterov, ale aj do novodobých rapperov, ktorých kritizuje za lacnú tvorbu a ničenie rapu. Svoje si na Eminemovom albume odniesol aj americký prezident Donald Trump a jeho voliči.

Eminem album Kamikaze

Eminem sa kvôli albumu Kamkaze dočkal aj prvej odpovede v podobe dissu s názvom Rap Devil od rappera Machine Gun Kellyho, pre ktorého bol Eminem v začiatkoch veľkým vzorom. Pred pár rokmi sa však až príliš oplzlo vyjadroval na adresu Eminemovej dcéry Hailie, čo Slim Shadyho nenechalo chladným.

Eminem novy album

Zaujímavosťou je, že Eminem opäť použil svoj starý pseudonym “Slim Shady” a ako na drvivej väčšine jeho skladieb, aj tu spolupracoval s ďalším rapovým mágom – producentom Dr. Dre. Album sa stal za pár dní najpredávanejším na Apple music a Spotify v takmer 30 krajinách sveta, vrátane Slovenska. Celkovo sa v prvom týždni predalo viac ako 360 000 kusov, čo je o 100 000 viac ako pri jeho predchádzajúcom počine.

Navyše skladba “Lucky You”, kde Eminem tvrdo vystupuje proti dnešnému “lacnému rapu”, je na Spotify najviac sťahovanou s 2,5 milióna stiahnutiami a v prvej desiatke je hneď 5 skladieb z tohto albumu. Fanúšikovia oslavujú návrat “starého Eminema” a chvália ho za snahu o skvalitnenie rapu vo svete. Eminem alebo ak chcete Slim Shady, teda opäť dokázal, že je jedno čo a kedy vydá, pretože svoju pozíciu najväčšej rapovej legendy si dokáže obhájiť vždy a všade.

Eminem kamikaze predaj

Prvý videoklip z albumu Kamikaze: Eminem – Fall

Machine Gun Kelly – Rap Devil (Eminem diss)

Zdroj: Bilboard.com | Foto|Video: Facebook, Twitter, YouTube