Severná Kórea sa pochválila prevratným objavom. Môžete sa ožrať do kómy, aj tak vám ráno nebude zle. Ako je to možné? Vymysleli alkohol, ktorý nespôsobuje opicu. Smutnou správou je, že ženšenovo-ryžový likér však exportovať neplánujú.

Sen každého milovníka divokých párty. Nerozmýšľať, len to do seba liať a ráno sa zobudiť úplne fit.  Nemožné? Práve naopak! Pchjongjang Times, štátom kontrolované noviny Severnej Kórei, prišli so správou, že sa tamojším vedcom podarilo namiešať recept alkoholu, ktorý ráno nespôsobuje kocovinu. Nápoj má medzi 30 až 40 percentami alkoholu, základom je ženšen a miesto cukru sa používa lepkavá ryža, ktorá je privedená do varu a následne špeciálnym procesom pripálená. Takáto úprava ryže údajne eliminovala horkú chuť, s ktorou vedci bojovali, a výsledkom je príjemná sladkosť.

Koryo Liquor je alkohol zo Severnej Kórei, ktorý nespôsobuje kocovinu. zdroj: thesun.co.uk
Koryo Liquor je alkohol zo Severnej Kórei, ktorý nespôsobuje kocovinu. zdroj: thesun.co.uk

Severná Kórea je veľmi svojská, totalitná krajina. V minulosti sa chválila tiež tým, že má liek na AIDS alebo ebolu, že zaviedla vlastný čas alebo objavila hrob bájnych jednorožcov. Vyrobiť len tak nejaký alkohol by bolo pod ich úroveň. Koryo Liquor okrem toho, že nespôsobuje opicu, naviac obsahuje zdravé aminokyseliny a vitamíny. Ak preferujete zdravý životný štýl, tento nápoj ohodnotený tou najprestížnejšou cenou, ktorú získajú len najlepšie produkty krajiny, by vám vniesol úplne nový rozmer do života. Má to však háčik. Export sa neplánuje!

zdroj: cnbc.com, mashable.com l foto: depositphotos.com, thesun.co.uk