Slovenským internetom sa pred pár týždňami prehnalo ako vlna video s mladou študentkou Líviou, ktorá prostredníctvom neho vysvetľovala, čo pre ňu znamená multikulturalizmus. Mnohí ju za jej názory označili ako mladú fašistku a boli ňou znechutení. V niektorých radách si však našla svojich priaznivcov.

Lívia sa v novom videu snaží ukázať svoj názor na to, ako vníma reakcie na jej kontroverzné vyhlásenia. Preto sa rozhodla ukázať prstom na protifašistických bojovníkov a tiež si zobrala na paškál slobodu slova, ktorú máme predsa všetci, aj ona.

“Video, v ktorom som sa slobodne vyjadrila, spôsobilo neočakávaný rozruch na internete. Lebo to je miesto, kde sa bojovníci proti fašizmu a za slušné Slovensko cítia najpohodlnejšie. Lebo nie je iné miesto, kde by mohli chrliť toľko urážok, neprajností a nenávisti,” spovedá sa Lívia.

Zároveň ukazuje reakcie, ktoré boli natočené po tom, ako zverejnila svoje názory. Tieto videá považuje za prejav intolerancie k inému názoru ľudí. Práve preto sa mladá študentka nezastaví a mieni na tieto prejavy neznášanlivosti reagovať a to aj voči redaktorom, ktorých nešetrila tiež.

Lívia o “protifašistických bojovníkoch” a slobode slova

Foto: Youtube, Wikipedia |Video: YouTube