Už sme si zvykli, že v rámci československého hip-hopu sú chlapci z Kontrafaktu topkou nielen v hudbe, ale aj v tvorbe videoklipov. Pri tom najnovšom opäť nesklamali.

k

Pred pár dňami vydala formácia Kontafakt nový klip k skladbe Podzemie z albumu Navždy, ktorej hudbu vyprodukoval Maiky Beatz a o vokály sa postarala jeho afektovaná ségra Laris Diam. Kvalitný zvuk a obraz je pri Kontrafakte štandardom, no tentokrát ide o produkciu, ktorá je porovnateľná s hollywoodskym filmom.

Dejiskom klipu sa stala metropola východu, teda Košice a na pľaci sa okrem členov ziksupenia zišiel aj stočlenný komparz. Na ten dohliadal talentovaný režisér Roland Wránik, ktorý má už za sebou aj spoluprácu  s menami ako Pharell Williams alebo Rock Ros. Čo sa týka špeciálnych efektov, tých sa zhostili Marek Denko a Peter Sanitra z Neomotion. Títo páni majú dokonca vo svojom portfóliu už aj hollywoodske filmy.

Untitled-2 copy

Postprodukcia videoklipu sa realizovala až v ďalekom Miami a konečná suma takmer šesť minútového videa sa vyšplhala na neuveriteľných 60 000 eur! Ale ako prezradil Rytmus, vzhľadom na to, že si môžu také silné mená ako oni dovoliť bártrovať, nakoniec cena nebola až tak žalostne vysoká. Každopádne podľa pozitívnych reakcií fanúšikov sa investícia naozaj oplatila.