Zase vás podviedla? Bojíte sa, že vás začne podvádzať? Chcete ju podviesť? V tom prípade zbystrite pozornosť, pretože bol vytvorený nový vynález, ktorý by mohol vyriešiť váš problém (alebo na ktorý si začnite dávať pozor). Tento nový vynález sa nazýva Smartrress (Chytromatrac) a vytvorila ho španielska firma Dormat.

Na prvý pohľad vyzerá ako obyčajný matrac, ale vo svojom vnútri skrýva malé prekvapenie. Nachádza sa v ňom 24 vibračných detektorov, ktoré zaznamenávajú pohyb. Ak zachytia čokoľvek podozrivé, automaticky sa vám odošle správa na váš mobil. Jednoduché, však? Účinné? Určite!

Táto vychytávka vás ale nevyjde lacno. Na jej cenovke je suma $1750 (1572,3 €). Keď vás to ale neodradilo, firma už prijíma prvé objednávky. Myslíme si, že skryť kameru v izbe môže byť efektívnejšie, aspoň by ste vedeli, na koho si máte počkať na rohu ulice, ale nápad to je určite zaujímavý.

chytromatrac

Je pravda, že je kopec iných miest, kde sa dá oddať pudom – od vášho gauča až po jej šéfov stôl – vaša posteľ však ostane nepoškvrnená a môžete aj naďalej pokojne spať bez pocitu, že sa v nej váľal niekto iný.

Foto: www.techtimes.com