Ľudia sa bežne zvyknú hádať o tom, ktorý film či seriál je podľa nich ten najlepší. Každý má svoj vlastný názor. Pre niekoho je dôležitý príbeh, pre niekoho celkové prevedenie vrátane megalománskych efektov. Známy portál Showcase Cinemas sa však predsa len rozhodol rozlúsknuť otázku, ktorá trápi mnohých filmových fanúšikov! 

Nedávno zverejnil výsledky ankety, v ktorej ľudia hlasovali za najlepší film posledných tridsiatich rokov. Samozrejme, mnohí ľudia môžu namietať, že to nemusí znamenať aj najlepší film histórie, keďže napríklad aj 70-te a 80-te roky boli plné fantastických filmov (Krstný otec, Prelet nad kukučím hniezdom, Dobyvatelia stratenej archy, Star Wars, Scarface atď…).

Každopádne, za posledných 30 rokov je podľa hlasovania filmových nadšencov absolútne najlepším film Vykúpenie z väznice Shawshank. Tento skvelý príbeh je na špici mnohých rebríčkov hodnotený ako TOP 1, takže ani tento výsledok nie je žiadnym prekvapením. Na druhom mieste skončil Titanic (áno, naozaj) a na treťom Forrest Gump.

Vykúpenie z väznice Shawshank trailer

Práve predstaviteľ Forresta Gumpa Tom Hanks sa stal podľa fanúšikov najlepším hercom posledných troch desaťročí pred Johnnym Deppom a Morganom Freemanom. Zo žien kraľovala Judi Dech, ktorá účinkovala v obrovskom množstve skvelých filmov (Mrs. Brown, Posledná se*bomba, Iris, Show sa začína atď…). Za ňou skončili hviezdne herečky Julia Roberts a Meryl Streep. Prvú desiatku vo všetkých troch kategóriách si môžete pozrieť nižšie.

10 najlepších filmov za posledných 30 rokov

Najlepší herci a herečky za posledných 30 rokov

Zdroj: Ladbible.com | Foto|Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.