O príjmoch mnohých najlepších slovenských športovcov by sa bežnému človeku mohlo len snívať. K svojim úspechom sa dostali vďaka tvrdej práci a odriekaniu. Avšak ich zárobky nie sú ani zďaleka rovnaké.

Bezpochyby najlepšie plateným slovenským športovcom je cyklista Peter Sagan. Trojnásobný majster sveta zarobil minulý rok 6 miliónov eur.

V najvyššej zámorskej hokejovej súťaži NHL hrá rok čo rok menej Slovákov. Nie je ale tajomstvom, že hokejisti, ktorým sa sem podarilo prebojovať, zarábajú obrovské peniaze. Spomedzi Slovákov je najviac nabalený Tomáš Tatar, Dubničanovi minulý rok pribudlo na účet 5 miliónov eur. Andrej Sekera zarobil v Edmontone 4,5 milióna eur, o niečo menej Marián Gáborík, Jaroslav Halák či Zdeno Chára. Práve Zdeno patril vo svojich najlepších rokoch k najlepšie plateným hokejistom na svete.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Čo sa týka slovenských futbalistov, najlepšie plateným je záložník Neapolu Marek Hamšík. Banskobystričan patrí k najlepším futbalistom na svete a minulý rok si zarobil 4,5 milióna eur. Druhým v tomto rebríčku je Vladimír Weiss, ktorý si v katarskom Al Gharafa zarobil 2,8 milióna eur. Za nimi o niečo zaostávajú Martin Škrtel, Juraj Kucka či Milan Škriniar. Viac ako milión si zarobili i Stanislav Lobotka, Peter Pekarík, Róbert Mak či Ján Ďurica.

Úspešnou slovenskou športovkyňou je bez pochyby aj tenistka Dominika Cibulková, ktorej síce minulý rok veľmi nevyšiel, no tak či tak jej na účte pribudlo 737-tisíc eur. Jej kolegyňa Magdaléna Rybáriková si zarobila 980-tisíc.

Ako sme spomenuli v úvode, rozdiel v príjmoch v jednotlivých športoch je niekedy až príliš vysoký. Dôkazom je biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá na tohtoročnej olympiáde získala tri medaily a stala sa našou veľkou pýchou. Napriek tomu sa však jej príjem na mnohých top slovenských športovcov ani zďaleka nechytá, počas uplynulej sezóny si totiž na konto pripísala len 278-tisíc eur.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: sport24.pluska.sk | Foto: Facebook, Pixabay