Hackerská skupina Anonymous je známa svojimi častými zásahmi prostredníctvom internetu. Je pravda, že tieto zákroky sú silno subjektívne a nepochopené, no mnohokrát s nimi spoločnosť bezpodmienečne súhlasí, rovnako ako naposledy pri odstránení detskej po*nografie z Dark Webu.

Dark Web je tajomný a pre niektorých aj neznámy. Obsahom stránky sú okrem nelegálneho predaja orgánov napríklad aj hanlivé fotky tých najmenších. Jednu z jeho najväčších domén Freedom Hostin II napadol svojou šikovnosťou člen Anonymous. Následne sa priznal, že išlo vôbec o jeho prvý hack v živote, pri ktorom ale objavil až 30 GB detskej por*nografie.

Najprv malo ísť len o obyčajné hacknutie

Už 30. januára tohto roku člen Anonymousu hackol doménu s úmyslom zistiť, čo vlastne obsahuje. Keď objavil hanlivé fotky detí, rozhodol sa znemožniť akýkoľvek prístup k tomuto materiálu.

Takýto odkaz zanechal na Freedom Hostig záchranca detskej nevinnosti:

„Ahoj, Freedom Hosting II, boli ste hacknutí. Sme z vás sklamaní, netolerujeme detskú po*nografiu a vašu doménu tvorí prevažne detské po*no. Všetky vaše dáta sme skopírovali a vaše databázy vypli. Všetky dáta budú na predaj za bitcoiny. Sme Anonymus. Nezabúdame, neodpúšťame, mali ste nás čakať.“

Zdroj: theladbible, motherboard.vice | Foto: YouTube, giphy

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.