V novembri minulého roka britský boxer Tyson Fury šokoval celý svet, keď porazil dovtedy suverénneho borca Vladimira Klitschka. Fury za víťazstvo získal opasky organizácií WBA, WBO, IBF a IBO, no zaviazal sa aj k odvete, na ktorú márne čakáme a ako sa zdá, ani sa jej tak skoro nedočkáme!

Vlani 28. novembra v nemeckom Düsseldorfe v ostro sledovanom súboji superťažkých váh Tyson Fury jednomyseľným výrokom rozhodcov porazil Vladimira Klitschka. Britský borec sa však zaviazal k odvete, ktorá sa mala konať 9. júla v anglickom Manchesteri. Fury ju však zrušil pre zranenie členka, ktoré si privodil na tréningu.

Preto bol vybraný náhradný dátum 29. októbra, na ktorý sa tešili všetci fanúšikovia boxu. Budú si však musieť nechať zájsť chuť, pretože kontroverzný Brit zrušil aj túto odvetu. Jeden z členov Furyho tímu sa pre médiá vyjadril: “Tyson je momentálne zdravotne nespôsobilý na boj v ringu. Zdravotní špecialisti nás varovali, že jeho zdravotný stav je príliš závažný na to, aby mu umožnil zúčastniť sa zápasu a vyžaduje si liečbu. Tyson sa potrebuje úplne uzdraviť.”

“My a Tyson chceme vyjadriť ospravedlnenie pre všetky zúčastnené strany a rovnako tak všetkým fanúšikom, ktorí sa tešili na odvetu. Tyson je vývojom situácie zdrvený. O jeho stave vás budeme pravidelne informovať. Dovtedy žiadame o priestor a rešpektovanie súkromia Tysona a jeho rodiny,” vyhlásil hovorca britského borca.

Konkrétne podrobnosti o stave Tysona Furyho nezverejnili, no z očakávaného boxerského sviatku sa pomaly ale isto stáva telenovela. Špekuluje sa o obnovení zranenia členka, ale neprajníci 28-ročného Furyho v tom majú jasno. Vraj ide len o neustálu psychologickú hru zo strany Brita. Pravda nemusí byť ďaleko, veď stačí pripomenúť nedávny incident, keď Fury ani len neprišiel na tlačovú konferenciu s Vladimirom Klitschkom. Nech už je to akokoľvek, dúfame, že sa odvety už konečne dočkáme. Jej ďalší náhradný dátum zatiaľ nie je známy.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Facebook.com