Na začiatku októbra sme boli svedkami ostro sledovaného zápasu v UFC medzi Khabibom Nurmagomedovom a Conorom McGregorom. Mnoho fanúšikov odvtedy nehovorí o ničom inom len o odvete, no zdá sa, že tá je veľmi nepravdepodobná! 

V jednom z posledných rozhovorov sa Khabib slovami vrátil k celému zápasu s írskym bojovníkom. Tvrdí, že do neho šiel iba kvôli tomu, že sa chcel Conorovi pomstiť za jeho správanie a potrestať ho. Jeho taktika bola svojho súpera poriadne unaviť a v momente, keď McGregor odklepal na znak ukončenia zápasu, pre Khabiba to vraj znamenalo viac, ako keby ho knockoutoval.

Týmto spôsobom sa totiž vraj ukázalo, že je silnejší bojovník, zatiaľ čo pri knockoute by mohli ľudia hovoriť o náhode. Vyjadril sa dokonca, ze ho Ír “prosíkal”, aby už v škrtení nepokračoval a zápas tak dopadol najlepšie, ako mohol. Na otázku, prečo vyskočil z klietky a napadol trénera Dillona Danisa, odpovedal, že ostatní tréneri boli príliš starí na to, aby sa s nimi pobil.

Ohľadom odvety sa vyjadril jednoznačne. Nurmagomedov si myslí, že McGregor by s ním ani nechcel znova zápasiť, pretože určite cítil, aký je silný po fyzickej aj psychickej stránke. Samotného Khabiba odveta vraj vôbec nezaujíma a nebude ho mrzieť, keď k nej už nikdy nedôjde, pretože nemá zmysel bojovať znovu. Uznal síce, že Conor bol v prvých minútach dobrý, skvelo sa pohyboval aj udieral, ale akonáhle nastúpila únava, nemal šancu. A tak sa teda zdá, že vysnívaná odveta medzi týmito dvoma kohútmi sa možno už nikdy neuskutoční.

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor

Zdroj: Mmafighting.com | Foto|Video: Twitter, Instagram/ConorMcGregor, YouTube