Už nemôžete povedať, že by vás Dallas nemiloval“  …slová, ktoré počul Kennedy pred smrťou…

 

Steak ho čakal márne

Necelá polhodina delila natešeného Johna Fitzgeralda Kennedyho od slávnostného obeda. Jeho otvorená limuzína sa pomaly predierala ulicami Dallasu pozdĺž mávajúcich davov. Asi práve z toho očividného nadšenia usúdila žena texaského guvernéra, sediaca v limuzíne s Kennedym, ako ho tunajší ľud miluje. Preto sa k nemu otočila so slovami: „pán prezident, už nemôžete povedať, že by vás Dallas nemiloval“. Možno len o pár desiatok metrov ďalej sa ozvú desivé výstrely, ľudia sa vrhajú do trávy, kričia  a prezidentova hlava je doslova roztrieštená guľkou. V teplý a slnečný 22. november 1963.

Tajné spolky

Medzi ľuďmi mimoriadne populárny Kennedy robil aj mimoriadne nepopulárne rozhodnutia. A to najmä pre skupiny privilegovaných banksterov. Ako prvý  sa rozhodol vziať absolútnu moc nad peniazmi súkromnému FED-u. A to sa najmocnejším ani trochu nepáčilo. Kennedy otvorene vystúpil proti tajným spoločenstvám, ktoré za zatvorenými dverami rozhodovali prakticky o všetkom, čo sa malo stať. A to bol, na takomto poste, dovtedy nevídaný čin. Kennedyho nástupca Lyndon Johnson poslušne vrátil moc do rúk banksterov.

Podstrčený šialenec?

Je možné, že za Kennedyho vraždu zodpovedá iba psychicky narušený prívrženec komunizmu a výborný strelec Lee Harvey Oswald, ako vraví oficiálna verzia. Veľmi rýchlo obvinený Oswald bol atentátnikom Jackom Rubym zastrelený pár dní po atentáte na Kennedyho a dokonca bol ošetrovaný v rovnakej nemocnici. Je však tiež možné, že si Oswalda niekto najal. Kto to bol, sa asi nikdy nedozvieme.