Život zadaného a slobodného chlapa je diametrálne odlišný. Ak ste si prešli aj jedným, aj druhým, zrejme viete, o čom hovoríme. Pozrime sa však bližšie na pozitíva a negatíva oboch “stavov”.

Život slobodného muža je flexibilný, plný voľnosti a zábavy. Môže si robiť takmer čokoľvek a riadiť svoj život podľa svojej chuti a nálady. Nemusí riešiť žiadne problémy s deťmi a zodpovednosť má iba sám za seba. O spoločnosť nie je núdza, telefón má plný kontaktov. Ak sa chce ísť baviť,  nie je problém. S kým a kde strávi noc, je úplne v jeho moci. Fantázii sa medze nekladú. Dovolenka s partiou na Ibize, lyžovačka v Alpách. Jednoducho si užíva „free style“.

Sloboda má však aj temné stránky. Ak sa týka aj vás, zrejme vaša chladnička zíva prázdnotou a do upratovania sa vám nechce. Keď sa chcete večer vyrozprávať, pes stiahne chvost a odchádza do vedľajšej izby. Vaša aktuálna milenka má schopping addiction alebo vás zaťažuje svojimi komplexmi. Cítite sa prepracovaný, lebo ťaháte za všetkých zadaných kolegov, ktorí potrebujú dovolenku cez letné prázdniny. Takéto vysoké nároky zvládate športom a potom ste pretrénovaný. Občas máte depresie s pocitov osamelosti. Či bývate ešte s rodičmi? Ouuu. (TU si prečítajte, kedy je najvyšší čas opustiť “hotel mama”.)

Young couple in bed

A čo taký zadaný muž? Ten vstáva „včasne“ ráno, vlastne o tom rozhoduje budík, manželka a deti. Ak nemusí ísť vyvenčiť psa, stihne rannú kávu. Šikovní muži, ktorí podnikajú, si môžu opäť ľahnúť do postele asi o hodinu, keď sa dom vyprázdni, avšak neustále myslia na to, že „čas sú peniaze“. Podnikatelia to majú ale ťažké, šliape im na päty náš systém a nenávidia víkendy a sviatky. Sú pod neustálym tlakom.

Tí zamestnaní pokračujú bez kávy až do práce, tam sa môžu na chvíľku zastaviť a dopriať si minútku pokoja. Je to však iba okamih, lebo úvery, splátky a poplatky tlačia podávať čo najlepšie výkony.

Ale takí, ktorí majú svoju polovičku, majú vždy doma teplé jedlo, upratané, majú sa s kým večer porozprávať a je úžasné, ak to nemusí byť stále pes. Ak už máte aj deti, tak určite viete, že s nimi nikdy nie je nuda a pretože už nie je úniku, váš mobil môžete mať položený kdekoľvek. Máte síce dom na úver a dovolenku na splátky, ale úspešne ste sa zbavili svojej matky a prekročili svoj oidipálny tieň. Váš zdravotný stav je pod kontrolou starostlivej manželky a vlastne sa nemusíte starať o kopec vecí, ktoré muži „nemusia“. Teraz to s vami môže byť už len lepšie.

Autor: Zdena G.