Boli ste už na koncerte svojho obľúbeného speváka či skupiny? Ak áno, stavíme sa, že išlo o nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budete spomínať až do svojej smrti. Rovnaké šťastie však nemali talianski muzikanti, ktorí by chceli v meste Cesena vidieť svojich obľúbencov Foo Fighters. A tak vzali situáciu do vlastných rúk.

Talianskym muzikantom sa podarilo niečo neuveriteľné. Keďže chceli do mesta Cesena konečne dostať svoju obľúbenú skupinu Foo Fighters, vymysleli niečo, čo nezaujalo len samotných členov kapely, ale celý svet. Bodaj by nie! Tisíce hudobníkov sa spojilo, aby spoločne zahralo skladbu Learn to Fly. A čo je naozaj obdivuhodné, toto video je výsledkom vyše ročnej práce, pričom hudobníci do mesta pricestovali z celej krajiny na vlastné náklady.

Na záver videa sa jeden z organizátorov projektu, ktorý je nazvaný Rockin’ 1000, prihovára členom Foo Fighters slovami: “Tento projekt zabral vyše roka. Muzikanti z celej krajiny sem pricestovali na vlastné náklady, zahrali jedinú pesničku. Vašu pesničku. Foo Fighters, chceme vás poprosiť, aby ste prišli zahrať do tohto mesta.“

Toto úžasné video nenechalo chladnými ani samotnú kapelu, ktorá ho zdieľala na svojich sociálnych sieťach s popisom „Do skorého videnia Cesena… xxx David“.

Čo keby sme takýmto spôsobom niekoho na Slovensko dotiahli aj my? Do komentov pod článok dajte mená interpretov, ktorých by ste si u nás radi pozreli. 🙂

Foto: Youtube