Okrem toho, že je Keanu Reeves dlhé roky vynikajúcim hercom, tak z času na čas, prinesie fanúšikom svoje naozaj hlboké myšlienky. Jeho pohľad na súčasný svet je veľmi kritický, čo mu však pri sledovaní tejto doby nemôžeme vôbec zazlievať. 

Nie je vôbec nič zlé na tom, keď sa verejne známa osoba, akou Reeves určite je, dokáže kriticky vyjadriť k ľudskému správaniu či hodnotám. Navyše, pokiaľ ide o človeka, ktorý si vo svojom živote prežil viac než dosť, o čom sme vám takisto nedávno priniesli samostatný článok. Keanu sa zamyslel nad fungovaním dnešnej spoločnosti a toto je zopár jeho najsilnejších myšlienok.

Keanu Reeves o dnešnej dobe

Keanu Reeves o dnešnej dobe

“Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži obliekajú svoje ženy ako prostitútky, ktoré odhaľujú všetko, čo by malo ostať zahalené. Kde neexistujú pojmy ako česť alebo dôstojnosť. Kde si hlupáci myslia, že sú úspešní za volantom ockovho auta a ich otcovia, ktorí majú trošku moci, sa ostatným snažia dokázať, že sú menejcenní. Kde ľudia ukazujú falošnú vieru v Boha s pohárom alkoholu v ruke, a pritom vôbec nevedia, čo slovo viera znamená. Kde mladí chlapci míňajú peniaze rodičov v baroch, a dievčatá ich kvôli tomu milujú. Kde ľudia zabudli na lásku, ale stále hľadajú pre seba vhodného partnera. Kde ženy nechcú mať deti a chlapi nechcú mať rodiny. Kde ľudia opravujú každý nedostatok na ich aute, no sami vyzerajú tak úboho, že iba ich drahé auto to dokáže zakryť. Kde sú muži a ženy na nerozoznanie a kde sa všetko toto pohromade volá “sloboda voľby”, a tí čo sa rozhodnú pre inú cestu, sú hneď zaškatuľkovaní ako retardovaní tyrani.”

Keanu Reeves o dnešnej spoločnosti

Zdroj: Linkedin.com | Foto: Instagram, YouTube