Raper Kali so svojim dvorným producentom Petrom Pannom vypustili pred pár dňami do éteru očakávaný singel Nikto, ktorý fanúšikom predstavili aj spolu s novým videoklipom.

„Nikto nám v tej hudbe nemôže určovať smer…“ – to sú úvodné slová z novinky, ktoré už na začiatku upozorňujú na čiastočný odklon skladby od klasického hip-hopu. Samozrejme, že hejteri sa toho chytili  a spustili vlnu negatívnej kritiky. A čo na to hovorí samotný Kali? „Komentáre si už pár rokov nečítam, pretože na ne nemám čas a hlavne ma nezaujímajú. Keď som išiel do tejto hudby a s touto témou, vedel som, že určite príde aj hejtovane, čiže účel to splnilo. No naši fanúšikovia sa tešia, takže sme spoko.“

Kali taktiež dodal, že celkovo existuje veľa ľudí, čo nemusia veci, ktoré robí s Petrom Pannom, pretože ich robia inak ako ostatní. „Neprispôsobujeme sa, a preto to bude vždy niekomu vadiť. Na druhej strane však viem normálne prijímať kritiku a neraz som si z nej aj niečo zobral a riadil sa podľa nej do budúcna. Čiže s týmto problém nemám a cením to. Ostatné veci idú mimo mňa.“

kali

Čítajte rozhovor: Kali – Ľudia sú mojim psychológom a ja som ich pacient

Negatívna kritika však nič nemení na tom, že skladba je rytmická a dokonca aj ideálna na vybláznenie sa na diskotékovom parkete. Jej refrén sa vám tak dostane pod kožu, že si budete celý deň spievať: „nikto, nikto, nikto…“:)

Po režisérskej stránke sa o video Nikto postaral Dušan Krajčovič, ktorý pretavil text do zaujímavého tanečného príbehu – hlavná hrdinka príde do tanečnej školy na hodinu baletu, odkiaľ ju vyhodia, takže si s kamošmi spraví párty po svojom. Krásnu tanečnicu si zahrala dievčina, s ktorou istý čas Kali žil a dokonca bol aj zasnúbený. Zaujímalo nás teda, či sa dvojica k sebe opäť vrátila. „Tento klip sme točili s Domkou ešte v čase, keď sme boli spolu a veľkou mierou sa na ňom podieľala aj ona. Z mojej strany by to bolo teda primitívne, keby som klip nedal von alebo ho pretočil s niekým iným, keďže sme sa medzi tým rozišli. Takže nie, nie sme spolu“, pre SLOVAK MAN prezradil Kali.

kali 3

Skladba Nikto sa bude nachádzať na novom albume s rovnomenným názvom, ktorý by mala dvojica Kali a Peter Pann vydať 1. apríla 2015.