Nočná mora každého majiteľa domáceho miláčika sa prihodila Bratislavčanovi Jurajovi. V nádeji, že svojmu americkému stafordovi Porthosovi nájde lepší domov, aký mu z rodinných dôvodov nevedel sám ponúknuť, poslal svojho psa s najväčšou pravdepodobnosťou do rúk priekupníkovi bojových plemien na psie zápasy. Fotky chlapa, ktorý sa teriéra ujal, a následne sa po ňom zľahla zem, obleteli internet a ľudia zúria!“Porthos vyrastal na dome so záhradkou, odkiaľ sme boli prinútení odísť do bytu. V novej práci trávim niekedy 16 hodín denne a pes sa išiel sám cely deň zavretý v byte doslova zblazniť…,” zronený muž opisuje dôvody, prečo sa rozhodol stafordovi nájsť nového majiteľa. Juraj hľadal pre svojho psa nový domov, kde by mal výbeh, a nevadili by mu ani deti, pretože tie podľa všetkého jeho štvornohý priateľ miloval.

“Ozval sa mi istý pán, ktorý sa na FB tvári ako milovník psov, pofotený s rodinkou, na záhradke… vzbudzujúci dojem dobrého človeka a milujúceho otca…,” také boli prvé dojmy Juraja z pána, ktorému plánoval svojho psa dať. Naivne si myslel, že tmavý staford sa dostane len do tých najlepších rúk.

Dobrý pocit z nového majiteľa sa ale Jurajovi vytratil už po pár dňoch. “Súhlasil, že ho môžem prísť kedykoľvek pozrieť a že pravidelne mi bude posielať foto… už po troch dňoch stále “akože zabúdal” poslať fotky a žiadny môj termín na návštevu mu nevyhovoval”. Chlap začal tušiť, že s jeho psom niečo nie je v poriadku a obával sa najhoršieho – že bol jeho miláčik predaný na psie zápasy. Jedine to mu pripadá ako najrozumnejšie vysvetlenie toho, prečo sa mu nikto neozval, aj keď za nájdenie psa ponúkal odmenu vo výške 2000 eur. Nový majiteľ sa totiž vykrúcal, že mu bojové plemeno ušlo.

Juraj sa o svoj príbeh podelil s ľuďmi cez sociálnu sieť. Facebookom kolujú aj fotky chlapa, ktorému psa s dobrým úmyslom daroval. “Tento “človek”… si prišiel pre môjho psa už so zámerom ho ďalej predať, zrejme na zápasy, a teda ho poslať na istú smrť, ” píše sa ďalej v srdcervúcom príbehu, pod ktorým sa množia komentáre plné spravodlivého hnevu.

Zdroj/Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.