Brit Anthony Joshua včera v Cardiffe prvýkrát úspešne obájil opasky organizácií WBA, IBF a IBO. Naďalej tak ostáva šampiónom ťažkej váhy, keď technickým knockautom zdolal vyzývateľa Carlosa Takama.Britsko-francúzska konfrontácia bola náhradou za pôvodné stretnutie Joshua vs Pulev. Bulharská “Kobra” sa totižto zranila 2 týždne pred duelom. Takam predviedol vynikajúce predstavenie, ktoré by nezvládol asi ani Pulev.

 Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Anthony Joshua mal celý večer prevahu, ale vzdorovitý Francúz mu to nijako neuľahčoval, keď sa neustále snažil o pekné kontry a útoky. Takama do značnej miery limitovala tržná rana nad pravým okom, ktorú utrpel v 4. kole. Zdalo sa, že súboj smeruje až do záverečného 12. kola, keď zrazu v 10. kole Joshua peknými kombináciami Francúza zasypal. Následne sa šampión doňho pustil ešte viac a zatlačil ho do povrazov. Na toto okamžite zareagoval rozhodca Phil Edwards, ktorý medzi boxerov skočil a zápas ukončil TKO.

Rozhodnutie ukončenia zápasu bez predchádzajúceho počítania súpera pobúrilo divákov, verejnosť i samotného rodáka z Kamerunu, pre ktorého to bol životný zápas. S výrokom rozhodcu abolútne nesúhlasil, čo vyjadril ihneď po skončení zápasu. Anthony Joshua tak takýmto kontroverzným spôsobom nechcene obhájil titul šampióna. Uvidíme, či hlasy Carlosa Takama budú vypočuté a dôjde k odvete alebo už príde k dlho očakávanému stretu Joshua vs Wilder. Ten ale najprv musí prekonať kanadskú prekážku menom Bermane Stiverne.

joshua takam

TKO Anthony Joshua vs Carlos Takam

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Foto|Video: Twitter, Streamable.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.