Home Šport Joshua stále nezdolaný! Highlightom večera bolo ale brutálne K.O Alexandra Povetkina! (VIDEO)

Joshua stále nezdolaný! Highlightom večera bolo ale brutálne K.O Alexandra Povetkina! (VIDEO)

0
Joshua stále nezdolaný! Highlightom večera bolo ale brutálne K.O Alexandra Povetkina! (VIDEO)

Sobota bola pre fanúšikov boxu veľkým dňom, pretože svetový šampión ťažkej váhy Brit Anthony Joshua obhajoval titul proti borcovi z Nového Zélandu Josephovi Parkerovi.

Snáď nikto ani nečakal, že 28-ročný Joshua a o dva roky mladší Parker by mohli nazrieť až do 12. kola. To, čo britský boxer doteraz nezažil, sa stalo skutočnosťou a výhru si uchmatol až výrokom rozhodcov (UD) po jednoznačnom skóre 118–110, 118–110 a 119–109. Z 21 zápasov, ktoré Joshua v profesionálnej kariére odboxoval, to bol prvý duel, v ktorom nevyhral po knockoute (20 K.O., 1 UD). Uštedrenou prvou prehrou Parkerovi (25 zápasov – 24 výhier – 18 K.O. – 1 prehra) získal aj štvrtý opasok organizácie WBO.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Veľké veci sa ale v tento večer diali v predskokanskom zápase, v ňom sa stretli tiež dve ťažké váhy – Rus Alexander Povetkin a Brit David Price. Kontroverzný Povetkin, ktorého v profesionálnej kariére porazil iba Vladimír Kličko, v 5. kole vypol Pricea pravý hákom a následne ho okamžite zbúral úderom ľavačky. Bilancia ruského boxera je 34 výhier (24 K.O., 10 UD) a 1 prehra.

Anthony Joshua vs Joseph Parker

David Price vs Alexander Povetkin

Duel Povetkina s brutálnym knockoutom si môžete pozrieť >>>TU<<<

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: Twitter, YouTube