Sobota bola pre fanúšikov boxu veľkým dňom, pretože svetový šampión ťažkej váhy Brit Anthony Joshua obhajoval titul proti borcovi z Nového Zélandu Josephovi Parkerovi.

Snáď nikto ani nečakal, že 28-ročný Joshua a o dva roky mladší Parker by mohli nazrieť až do 12. kola. To, čo britský boxer doteraz nezažil, sa stalo skutočnosťou a výhru si uchmatol až výrokom rozhodcov (UD) po jednoznačnom skóre 118–110, 118–110 a 119–109. Z 21 zápasov, ktoré Joshua v profesionálnej kariére odboxoval, to bol prvý duel, v ktorom nevyhral po knockoute (20 K.O., 1 UD). Uštedrenou prvou prehrou Parkerovi (25 zápasov – 24 výhier – 18 K.O. – 1 prehra) získal aj štvrtý opasok organizácie WBO.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Veľké veci sa ale v tento večer diali v predskokanskom zápase, v ňom sa stretli tiež dve ťažké váhy – Rus Alexander Povetkin a Brit David Price. Kontroverzný Povetkin, ktorého v profesionálnej kariére porazil iba Vladimír Kličko, v 5. kole vypol Pricea pravý hákom a následne ho okamžite zbúral úderom ľavačky. Bilancia ruského boxera je 34 výhier (24 K.O., 10 UD) a 1 prehra.

Anthony Joshua vs Joseph Parker

David Price vs Alexander Povetkin

Duel Povetkina s brutálnym knockoutom si môžete pozrieť >>>TU<<<

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Foto|Video: Twitter, YouTube