Svet je plný fyzických transformácií, ktoré si zaslúžia naše uznanie a veľký rešpekt. Môžeme ich vidieť aj na sociálnych sieťach napríklad v podobe namakaných svalnáčov a štíhlych buchtičiek v plavkách, z čoho sme už viacerí možno i prejedení. A práve preto by sme vám chceli ukázať premenu, v ktorej nejde len o zveľaďovanie telesnej schránky, ale aj príbeh napísaný životom. Zoznámte sa s mužom menom Jens Dalsgaard.

Dán Jens Dalsgaard je živým dôkazom toho, že iba pod najvyšším tlakom vznikajú pravé diamanty. Život si doňho kopal ako do prašivého psa, no drsné podmienky z tohto muža vykresali nepremožiteľnú beštiu.

Jens Dalsgaard, Jens The Beast Dalsgaard, Jens Dalsgaard foto, Jens Dalsgaard príbeh, život Jens Dalsgaard

Už keď mal Jens 9 rokov, jeho matke diagnostikovali závažné ochorenie spojené s tvorbou nadmerného množstva kostného tkaniva, ktoré vznikalo na miestach potrebných k pohybu. Z tohto dôvodu bola onedlho pripútaná k invalidnému vozíku. Zároveň bol Jens ako dieťa šikanovaný rovesníkmi, nakoľko bol vychudnutý a slabý. Dá sa povedať, že tieto dva problémy boli hlavným krížom Jensovho života, s ktorými dodnes bojuje.

kali muscle pribehPrečítajte si tiež:
11 rokov strávil v base, kde bojoval o holý život! Srdcervúci príbeh 110 kg bodybuildera!

 

Úder pod pás nastal v období, keď mal Jens Dalsgaard 24 rokov. V tomto čase totižto jeho matka podľahla závažnému ochoreniu a s Jensom to následne išlo dolu vodou. Jeho život na krátku dobu ovládli gangy. Rozhádaný s celou rodinou venoval všetok svoj voľný čas kriminálnej činnosti, ktorá sa mu čoskoro stala osudnou. Jensa za kriminálnu činnosť spojenú s gangom odsúdili na 4 roky väzenia. Vyzeralo to tak, že jeho život, myseľ a budúcnosť je v troskách. Nakoniec mu neostalo nič okrem malej iskry nádeje, ktorá stále plápolala v jeho duši.

Jens Dalsgaard, Jens The Beast Dalsgaard, Jens Dalsgaard foto, Jens Dalsgaard príbeh, život Jens Dalsgaard

Obrat v jeho živote nastal vďaka terapii, ktorá mu bola v base ponúknutá. Jej hlavným cieľom bolo ukázať členom, aké je ich správanie, čo je na ňom zlé a ako môžu svoje chyby napraviť. Po ukončení terapie sa Jens vrátil ako nový človek, ktorý chcel pomáhať a ukazovať smer strateným dušiam, medzi ktoré kedysi patril aj on. Po prepustení z väzenia urovnal vzťahy s rodinou a začal naplno meniť nielen svoju psychickú stránku, ale aj tú fyzickú. Začal sa venovať bodybuildingu, nakoľko bol týmto športom fascinovaný už od malička. Jens sa chcel totiž vždy telom a výzorom podobať na superhrdinu a čiastočne sa mu to aj podarilo.

Telo Jensa Dalsgaarda by sme pokojne mohli označiť ako netypické. Nielenže svalstvo, ktoré nadobudol, získal za celkom krátke obdobie, cca 3 – 4 roky, ale jeho koža je navyše pokrytá až 40-timi tetovaniami!

Vráťme sa ale k Jensaovým svalom. Táto dánska verzia Hulka meria približne 180 cm, avšak obvod jeho hrudníka dosahuje monštruóznych 140 cm a obvod ruky 59 – 60 cm. Čo sa týka tréningov a jedálnička, Jens The Beast Dalsgaard trénuje 5-krát do týždňa a každý deň zje 5 hlavných chodov, ktoré sa skladajú väčšinou z kuracích pŕs, hovädzieho mäsa alebo rýb.

Jens Dalsgaard, Jens The Beast Dalsgaard, Jens Dalsgaard foto, Jens Dalsgaard príbeh, život Jens Dalsgaard

Ak si myslíte, že život Jensa je teraz úžasný, nemusí to byť úplne až taká pravda. Dá sa dokonca povedať, že odkedy sa tento muž stal slávnym, nenávisť voči nemu vzrástla. Ako je to možné? Dôvodov existuje viacero, napríklad jeho aktuálna forma. Nájde sa málo ľudí, ktorí uveria, že vyrástol na kuracích prsíčkach. Týmto klebetám o škodlivých látkach ako steroidy a oleje nenapomáha ani tím, v ktorom Jens aktuálne pôsobí. Ide o tím vedený neslávne známym kulturistom a bodybuilderom Richom Pianom, ktorý sa dokonca za svoju minulosť plnú steroidov nehanbí a verejne o nej diskutuje.

Ďalším burcovateľom kritiky je Jensovo tetovanie. Samotné tetovanie celého tela je síce tabu, ale nie je to nič, čo by mohlo vyvolávať nevraživé pohoršenie. To spôsobuje vyobrazenie trojice šestiek nad bruchom a na pravom líci, bohvie kde ešte. Je totiž dosť démonické a má poukazovať na násilnú minulosť, ktorou si mladý Dán prešiel.

My nie sme sudcovia a nemáme ani právo nikoho súdiť. Vlastný obraz o Jensovi Dalsgaardovi si už musí spraviť každý sám.

Jens Dalsgaard, Jens The Beast Dalsgaard, Jens Dalsgaard foto, Jens Dalsgaard príbeh, život Jens Dalsgaard

Jens Dalsgaard, Jens The Beast Dalsgaard, Jens Dalsgaard foto, Jens Dalsgaard príbeh, život Jens Dalsgaard

 

Zdroj: realcoolvideos.com, YouTube.com,dailymail.co.uk | Foto: Facebook, Instagram