Určite ste už tisíckrát počuli a čítali, že v posteli strávite tretinu svojho života. Aj o tom, ako správne ležať počas spánku, aby ste sa ráno nezobudili ako po mučení na škripci. Jasné, spánok je dôležitý, aj embryonálna poloha pri spánku, no najdôležitejšie sú matrace. Tie najviac ovplyvňujú kvalitu vášho spánku. Ako ste na tom vy, máte svojho šampióna, vďaka ktorému sa budíte vyspatý? Super. Máte matrac, ktorý vám robí do prieku? Zbavte sa ho a vyberte si nový. Ako? Jednoducho.

 

Vyberajte podľa svojej výšky a váhy

Spoločnosť sa posunula tak ďaleko, že už nediskriminuje na základe pohlavia, výšky či váhy, no matrace to stále robia. A keďže ich nikto za to neobviní, musíte si vybrať ten, ktorý sa bude k vám správať milo. Vyšší a ťažší ľudia by si mali vyberať tvrdšie matrace. Na tvrdších matracoch sa vyššia hmotnosť lepšie rozloží. A práve naopak – keď ste menší, je lepšie kúpiť si mäkšie matrace.

Ide o dlhodobú investíciu, nešetrite

Niekde sa šetriť oplatí, inde nie. Keď kupujete plachtu na posteľ, kúpite tú krajšiu alebo lacnejšiu. No keď kupujete matrac, môže vám byť jedno, ako vyzerá. Síce matrace vás diskriminujú, no vy ich nediskriminujte podľa vzhľadu. Dajte si záležať na jeho kvalite. Kvalitné sú ortopedické matrace, ktoré sú vyrobené hlavne z latexu, pamäťovej peny či na taštičkovom princípe. Priplaťte si, oplatí sa vám to.

Aký matrac na manželskú posteľ?

Je lepšie mať na manželskej posteli jeden veľký matrac alebo dva menšie? Z čisto praktickej stránky a pre kvalitu spánku je lepšie, keď máte na posteli dva menšie matrace. Láska sa predsa nemeria cez počet matracov. Nebojte sa toho a doprajte si kvalitný spánok. Zatiahnite žalúzie a nech vás zobudí až vôňa rannej kávy. Keď stráviť v posteli tretinu svojho života, tak poriadne a nech to stojí za to.

Foto: wisegeek.com