Už je to niekoľko mesiacov, čo zápas MMA medzi Khabibom Nurmagomedovom a Conorom McGregorom spôsobil doslova ošiaľ. Hviezdny Ír s Rusom prehral a takmer okamžite volal po odvete, zatiaľ čo Khabib k nej až taký naklonený nebol. To sa ale malo zmeniť!

Písal sa 6. október 2018 a v rámci UFC 229 sa proti sebe v klietke postavili Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor. 30-ročný Rus svojho rovesníka napokon porazil, keď ho prinútil vzdať sa. Po konci duelu sa strhlo ešte niekoľko šarvátok medzi oboma tímami a následne dostali McGregor aj Nurmagomedov dištanc. Khabib vyfasoval od UFC pokutu 500 tisíc dolárov a zákaz činnosti na 9 mesiacov, Conor dostal stop-ku na 6 mesiacov a peňažný trest 50 tisíc dolárov.

Podľa posledných správ Conor momentálne usilovne trénuje a chce sa vrátiť do sveta MMA vo veľkom štýle, zatiaľ čo Khabib sa pripravuje na zápas UFC 242 s Dastinom Poirierom, ktorý je na programe 7. septembra 2019.

Khabib sa teraz pre MMA Fighting nečakane vyjadril, že 6. októbrom 2018 sa pre neho celá vec s Conorom a jeho tímom predsa len neuzavrela. Šéf UFC Dana White krátko potom pre ESPN povedal, že momentálne si obaja bojovníci želajú odvetu. Príprava na druhý súboj medzi Khabibom a Conorom by sa mala začať po spomínanom zápase UFC 242. Ak sa tieto správy potvrdia, fanúšikovia MMA sa môžu tešiť na ďalšiu poriadnu šou!

Conor McGregor vs. Khabib Nurmagomedov – Highlights

Zdroj: Mmafighting.com, Espn.com | Foto|Video: YouTube