Reakcie hráčov a fanúšikov na turnaj World Cup of Hockey 2016, ktorý sa má konať koncom budúceho roka, sú rozpačité. Problémom je, že niektoré krajiny, ako napríklad Slovensko, nemajú v kanadsko-americkej hokejovej NHL dostatok hráčov, aby vytvorili vlastné mužstvo.

Má sa tak vytvoriť akýsi médiami nazývaný „zlepenec“, oficiálne „Team Europe“, ktorý by spoločne tvorili hráči Slovenska, Dánska, Švajčiarska, Nemecka, Slovinska, Rakúska, Lotyšska, Nórska, Francúzska, Bieloruska, Estónska, Kazachstanu, Litvy a Estónska. Prečo? Pretože napríklad Slovensko má momentálne v NHL iba 12 hráčov. Zaujímavosťou je, že napríklad Česi, ako aj Švédi a Fíni, budú mať svoje mužstvo.

Na turnaji sa tak predstaví osem tímov pozostávajúcich z hráčov Kanady, USA, Ruska, Fínska, Švédska, Česka, tímu „Európy“, a ôsmym účastníkom je pozoruhodné nasadenie tímu „mladých hviezd Severnej Ameriky“. World Cup of Hockey 2015 budú môcť hrať výlučne hráči NHL (uvidíme, aká výnimka bude platiť na tím mladých hviezd) a bude sa hrať výhradne na klziskách NHL podľa pravidiel NHL a s rozhodcami NHL.

466635998_slide

Ak podľa usporiadateľa musia byť hráči výlučne z NHL, pôjde naozaj o kvalitný turnaj, niečo ako zápasy hviezd, veď si zoberme, že v celej NHL je viac ako 750 hráčov a na turnaji si zahrá najlepšia dvestovka. Každý fanúšik najrýchlejšieho kolektívneho športu by si určite nerád nechal ujsť takýto hokejový sviatok, a napokon, prečo by teda za tím Európy nemali hrať slovenskí hráči?

v celej NHL je viac ako 750 hráčov a na turnaji si zahrá najlepšia dvestovka

Naopak, ak by s účasťou na turnaji súhlasili všetci, tím by doslova stál na našich lídroch. Len si predstavte prvú útočnú formáciu Gáborík – Kopitar – Hossa, s Halákom v bránke a pred ním obranná dvojica Sekera – Chára. Určite by sa nestratil ani Pánik s Tatárom či Jurčom. My v redakcii sme za účasť našich aj za cenu toho, že budú hrať v spoločnom tíme „Európy“. Sami by konkurencieschopný tím nepostavili, ak si predstavíme, že by mali hrať proti TOP-ke z Kanady alebo USA, nemali by najmenšiu šancu ani po doplnení hráčov z nižších amerických súťaží.

468147630_slide

Naopak, myslíme si, že spoločne hráčmi ako Kopitar, Niederreiter, Vanek, Eller, Zuccarello či Grabner v útoku a obrane napríklad s Erhnoffom, Seidenbergom a ďalšími, by mali šancu na úspech a mohli by sme sa tešiť aj z víťazstiev či zálusku na nejaké slušné umiestnenie na turnaji.

A čo si myslíte vy? Napíšte nám do diskusie…

Foto: NHL.com