Ak patríte medzi ľudí, ktorým osud tejto planéty nie je ľahostajný, tak by ste si dokumentárny film “Je s nami koniec?” (Before the Flood) nemali nechať ujsť. Jeho hlavnou postavou je oscarový herec a posol mieru pre OSN Leonardo DiCaprio.Televízna stanica National Geographic na prelome októbra a novembra odvysielala dokumentárny film, ktorý zožal neuveriteľný úspech. Môže za to nielen skvelé spracovanie tak dôležitej témy, akou klimatické zmeny na Zemi sú, ale aj oscarový herec Leonardo DiCaprio. Ten je celosvetovo známy svojím zanietením riešiť environmentálne problémy.

“Svet sa díva. Budúce generácie vás buď prekľajú, alebo vás budú obdivovať.”

Leo vo filme odkrýva alarmujúce svedectvo o súčasných problémoch spojených s klimatickými zmenami a hľadá riešenie, ako predísť fatálnym dopadom na náš budúci život. Materiál pre tento dokument zbieral približne tri roky a okrem špičkových odborníkov a vizionárov v ňom vystupujú aj známe osobnosti ako Elon Musk, Barack Obama či pápež František. Celý film z réžie Fishera Stevensa bol nahovorený v 45 jazykoch a my vám ho ponúkame v češtine.

Je s nami koniec? (Before the Flood)

Zdroj|Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).