63-ročný Japonec Atsushi Aoki si užíval krásny deň pri horskom jazierku, rybárčil a relaxoval. To sa však znepáčilo takmer dvojmetrovému medveďovi (predpokladáme, že chlpáč sa považoval za majiteľa jazierka a miestnych rýb) a nastala bitka.

Keďže útok medveďa nie je žiadna sranda, najmä keď ho vôbec nečakáte a nie ste ani trochu pripravený, mohlo ísť o naozaj krátky proces. Podľa Atsushiho slov ho zviera obrovskou silou zhodilo na zem a začalo škriabať a hrýzť, dokonca aj na hlave.

„Prevrátil ma a hryzol presne sem,“ povedal Aoki a ukázal na lýtko, ktoré bolo previazané obväzmi.

63-ročnému mužovi bolo jasné, že nemá šancu medveďovi utiecť. Aj keby bol v dokonalej forme, šance by boli veľmi malé. A v situácii, keď z viacerých miest krvácal a mal vážne zranenú nohu, to naozaj nestálo ani za pokus. Zostala mu posledná nádej. Jeho zručnosť v bojovom umení karate.

Zdvihol sa zo zeme a z posledných síl sa postavil do bojového postavenia. Keď sa medveď priblížil, Atsushi zaútočil na jeho oči. A úspešne. Zviera očividne prekvapil odpor koristi a tak zutekalo naspäť do lesa. Atsushi neváhal a využil svoje krehké víťazstvo, aby nasadol do auta a odviezol sa do nemocnice.

Keďže len tento rok zomreli pri útokoch medveďov v Japonsku štyria ľudia, miestni berú toto ohrozenie vážne. Neradia ľuďom, aby medvede konfrontovali, práve naopak. Napriek tomu sa zvesť o Atsushiho víťazstve nad divým zvieraťom rozšírila a v Japonsku je z neho hviezda. Karate vs. medveď, 1:0.

Zdroj: AFP | Foto: Pixabay.com