Jaguar E-type, sen mnohých fanúšikov historických áut, ale aj tých, čo o veteránoch netušia absolútne nič. Pri tomto aute ani nemusíte vedieť, koľko má valcov, aké je ich usporiadanie či koľko karburátorov mieša zmes pre spaľovanie. E-type je niečo ako Marilyn Monroe medzi autami, akurát, že z Británie. Jedno z najkrajších vozidiel histórie sa ale dočkalo úpravy, ktorú nejeden fanúšik nikdy nepredýcha!

Do úpravy E-typu sa nepustila žiadna pofidérna tuningová firma, ale samotná automobilka Jaguar-Land Rover, áno, tá, kam všetci Slováci posielajú životopisy, akurát, že “doma” v Anglicku. Čo mu teda vyviedli? Našťastie, vzhľad ostal nedotknutý, no pod kapotou a v útrobách je všetko iné. Do éčka totiž napratali kompletný elektrický pohon!

Tento schizofrenický voz spájajúci históriu a budúcnosť je plne funkčným elektromobilom s dojazdom takmer 300 kilometrov a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy! Zmenil sa aj interiér, klasickému drevenému volantu s veľkým priemerom a dobovým koženým sedadlám sekundujú dva displeje s vysokým rozlíšením. V interiéri je použitý i karbón. Trhá nám to srdce, no musíme povedať, že táto kombinácia vyzerá naozaj dobre! Za 4,2 litrovým šesťvalcom sa nám ale chce plakať.

Foto: Jaguar Land Rover