Járomír Jágr je bezpochyby najväčšou hviezdou histórie českého hokeja. 47-ročný stále aktívny hráč však momentálne čelí obrovskej vlne kritiky za tvrdý zákrok v zápase medzi jeho Kladnom a Českými Budějovicami. Súperovho hráča Žigu Pavlína totiž poslal priamo do nemocnice! 

Jágrov materský klub Kladno aktuálne bojuje o postup do najvyššej súťaže a v tabuľke štyroch tímov je momentálne s deviatimi bodmi na druhom postupovom mieste za Pardubicami. V extrémne vypätom zápase proti Českým Budějoviciam, v ktorom boli diváci svedkami až 48 trestných minút, poslal Jágr v nevinne vyzerajúcom súboji svojho protivníka na mantinel. Po tomto strete padol štvrtý a ako sa nakoniec ukázalo aj rozhodujúci gól Kladna, ktoré nakoniec zvíťazilo 4:3.

Pavlín sa po spomínanom zákroku do zápasu už nevrátil a po prevoze do nemocnice skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti. Video z tohto momentu rozdelilo Česko na dva tábory. Jeden z nich tvrdí, že Jágr úmyselne trafil Pavlína kolenom a potom ho ešte poslal na mantinel, a že by už mal radšej skončiť. Samozrejme, na jeho adresu sa objavujú aj mnohé urážky, no na druhej strane sú tu aj nezainteresovaní fanúšikovia, ktorí Jardu obhajujú a posielajú hrať Pavlína radšej futbal. To, či Jágr úmyselne fauloval alebo nie, môžete posúdiť už sami.

Jaromír Jágr vs. Žiga Pavlín

Foto|Video: YouTube