iPhone X napriek mnohým skeptickým predpovediam čelí snáď ešte vyššiemu záujmu ako ktorýkoľvek jeho predchodca. Nový model s displejom bez okrajov, ale za to s nechutným výrezom v hornej časti, vystrelil cenovku na rekordnú úroveň. Koľko ale stoja diely, z ktorých je novinka vyrobená?

Cena novinky na európskom trhu presiahne v každom prevedení hodnotu 1000 eur. Lacnejší 64 GB model by mal stáť 1150 eur, kým drahší 256 GB model až 1300 eur! Koľko stoja samotné diely? Podľa analýzy TechInsights by mala stáť výroba súčiastok iba niečo viac ako 300 eur! Zisk z jedného telefónu môže byť teda až 1000 eur.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Nie je to iba skladačka dielov

Predtým, než tresnete po klávesnici a poviete si, že celé Apple je len banda zdieračov, skúste si spočítať, čo také pozadie telefónu obnáša. Vývojári, dizajnéri, programátori, najmodernejšia technika pre spracovanie tela, samotné diely, výrobné haly, montážni pracovníci, distribúcia, vybavenie a zariadenie predajní, predajcovia, a to je stále iba zlomok z toho, do čoho Apple investuje peniaze.

iPhone X vynesie Applu ešte väčšiu maržu ako iPhone 8

Foto: Nextweb.com, YouTube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.