Sophia je meno najnovšieho humanoidného robota, ktorý vyšiel z dielne spoločnosti Hanson Robotics. Robot dostal do vienku tvár podobnú Audrey Hepburn a osobnosť priemerného človeka. Ako uvádza Dr. Hanson, rozlíšiť robotov od ľudí nebude v budúcnosti vôbec jednoduché.

Najnovší humanoidný robot menom Sophia človeka nielenže pripomína, on sa tak dokonca aj správa. Do vienku okrem iného dostal mimické svaly, a tak naozaj verne napodobňuje výraz človek a dokonca dáva najavo svoje emócie. Sophia pri rozhovore udržuje očný kontakt, premýšľa a celkom pohotovo reaguje na vaše otázky. Navyše je zo dňa na deň rozumnejšia a schopná sa učiť. Dokonca prejavuje známky kreativity!

Pri prvej prezentácii nechali vedci rozprávať Sophiu čo najviac a čo nám o sebe prezradila? Pokiaľ by dostala tú možnosť, vraj by rada študovala, založila si spoločnosť a rada by mala aj vlastný domov a rodinu. Šok prišiel po tom, čo jej Dr. David Hanson položil otázku, či by zničila ľudstvo. “OK, zničím ľudstvo“ odpovedala Sophia. Dr. Hanson je presvedčený, že robot nemal ani poňatia, o čom hovorí…. po pravde, krk by sme za to nedali…

robot 1Prečítajte si tiež:
Šialené! Robot novej generácie napadol výskumníčku počas údržby

Dr. Hanson verí, že už o dvadsať rokov sa budú humanoidní roboti ako Sophia so svojimi pánmi prechádzať po uliciach, vláčiť ich tašky s nákupmi a hrať sa s deťmi. Vraj budú najlepšími priateľmi človeka… Tešíte sa na takúto budúcnosť?

Zdroj/Foto: Youtube