Stavebnica v životnej veľkosti, z ktorej si postavíte funkčnú hračku? Áno, aj taká existuje. Unikátna hračka, ktorá rastie spolu s dieťaťom, pri ktorej sa zabaví celá rodina a z ktorej výsledný produkt je vhodný aj na bežné používanie. No nie je to geniálne? Na predajných trhoch by mala byť dostupná v januári budúceho roka.

Komponenty stavebnice, ktoré sú v životnej veľkosti, umožnia ratolestiam a ich rodičom postaviť si naozaj funkčnú hračku, ktorá bude rásť spolu s dieťaťom. Napríklad pre najmenšie dieťa je možné zostrojiť jednoduchý ťahací vozíček, kde si uloží svoju obľúbenú bábiku, macka a podobne. Môžete si tiež poskladať trojkolku či šliapacie autíčko alebo trojkolku so skĺznicami na spúšťanie po snehu. Stavebnica jednoducho ponúka nekonečné množstvo možností.

Stavebnica je rozdelená do troch kategórii Junior pre deti od 0 – 5 rokov, Creator pre deti od 5 – 10 rokov a Master Creator pre deti od 10 – 13 rokov. Čo je však úžasné, na zostavenie celej funkčnej hračky stačí jediný kľúč. Inštrukcie na zostavenie sú podané spôsobom, ktorý by malo pochopiť aj dieťa. Stavebnica a hračky, ktoré sa z nej dajú postaviť, majú v deťoch vzbudzovať zvedavosť, tvorivosť, túžbu po rýchlosti a kreativitu.

Infento (tak sa volá skladačka) je dielom tímu, ktorý tvorí sedem osôb. Pobočky majú v Seattli a Amsterdame. Po dvoch rokoch vývoja, skúšania a testovania je stavebnica pripravená ísť na trh. A ako vlastne tento nápad vznikol? Všetko sa začalo na jednej dobrovoľníckej akcii, pri ktorej deti pretekali na svojpomocne zostrojenom prostriedku. Deti vraj baví robiť takéto veci, sú neskutočne kreatívne a dokážu pracovať s rôznym materiálom, ktorý majú k dispozícii. A tak vznikol nápad na stavebnicu podobnú Legu alebo Meccanu, ale v životnej veľkosti.