Volá sa Syolent a je to alternatíva prášková strava, ktorá dodá telu všetky potrebné látky do tela bez toho, aby ste si museli variť. Startupový projekt zo San Francisca pri svojom pustení v roku 2013 okamžite vypredal všetky svoje „poukážky“ pri crowdfoundingovom založení firmy.

A je oň stále väčší a väčší záujem, a to nie len v USA. Firma dostala v týchto dňoch investíciu vo výške 10 miliónov dolárov od známeho investičného fondu Andreessen Horowitz.

soylent2

Syolent si môžete zaobstarať na mesiac za 300 dolárov jednorázovo alebo pravidelne za 255 dolárov. Takýto mesačný balíček obsahuje 84 jedál – raňajky, obed, večera – každý mesiac. K tomu ako príslušenstvo dostanete špeciálnu flašku a naberaciu lyžicu.

Prečítajte si tiež: Čo variť, keď sa nám nechce variť?

Poviete si, že proteínové kokteily tú predsa boli už dávno, ale pozor, tu sa jedná o celkovú náhradu stravy. Zatiaľ čo proteínové kokteily sú iba vyživovací doplnok, Soylent je úplná náhrada stravy vďaka obsahu vitamínov a pomeru tukov / sacharidov a bielkovín.

mana

Momentálne sa produkt nedováža na Slovensko, ale zaujímavá správa je, že v ČR sa objavil produkt MANA, ktorý tamojšie média označujú za „revolučný vedecký objav, ktorý nemá obdobu“, zdá sa ale, že ide o obyčajnú podnikateľskú kópiu. Pri porovnaní zloženia nájdete iba veľmi maličké rozdiely a štýl ich webový stránok, vizuálov a komunikácie je viac-menej totožný.