Automobilka Hyundai prichádza s novinkou, z ktorej sú fanúšikovia sci-fi filmov absolútne vo vytržení! Úplne nový model pomenovaný Elevate by mal totiž byť schopný chodiť!

Hyundai predstavil na trhu dizajn vozidla, aký sme doposiaľ mohli vidieť iba v sci-fi filmoch. Ide o novinku Elevate, ktorá disponuje „končatinami“. Tie by jej mali pomáhať s pohybom v náročných terénoch, ale aj počas prírodných nešťastí. Výrobcovia narážajú najmä na situácie, keď ľudia ostali po tsunami alebo zemetrasení niekde zakliesnení a autá tam nemali prístup. Elevate by však mohol bez problémov stúpať po nerovnom povrchu. Výrobcovia si tiež myslia, že by toto autíčko mohlo slúžiť osobám s fyzickým postihnutím.

Hyundai tvrdí, že Elevate by mohol vziať ľudí tam, kam doposiaľ auto nemalo prístup, a tým pádom môže predefinovať to, ako celkovo vnímame autá. Predstavte si snehovú kalamitu a v nej vozidlo, ktoré kráča po diaľnici a pomáha zachraňovať uväznených vodičov. To je podľa Hyundai budúcnosť áut. Zatiaľ však nie je jasné, či sa tento koncept stane aj realitou.

Hyundai chodiace vozidlo Elevate

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: YouTube | Video: YouTube