Keď sa povie posilňovanie, alebo tvrdý tréning, väčšina z vás si hneď predstaví posilňovňu, ťažké činky či špeciálne stroje. Ale čo tak tvrdý tréning bez ničoho? Pri ktorom by ste cvičili kdekoľvek, kedykoľvek, len s vlastnou váhou tela, pričom by ste dosiahli lepšie výsledky ako v akejkoľvek inej kvalitnej posilňovni a k tomu ešte zadarmo. Nemožné či nezmyselné? Frank Medrano vám ukáže ako na to! 

Frank Medrano a posolstvo street workoutu

Frank MedranoFrank Medrano je celosvetovo známy a mnohými uznávaný ako športovec, tréner, ale najmä ako absolútna hviezda vo svete kalisteniky, či v preklade street workoutu. Tomuto druhu cvičenia sa venuje už 10 rokov a ako sám hovorí – už by nemenil. Krása tohto druhu cvičenia je podľa jeho slov v tom, že si môže zacvičiť kdekoľvek a kedykoľvek sa mu zachce. Nič k tomu nepotrebuje, a preto by sa dalo povedať, že nie je ničím limitovaný. Ba naopak, on sám skúša za pomoci vlastnej váhy dokonale ovládať svoje telo a poznať jeho limity. Vďaka tomuto cvičeniu sa človek nielenže naučí ovládať svoju telesnú schránku, ale súčasne pri každom cviku zvládne zapojiť tie správne svaly a naplno využiť ich potenciál.

Jediné, v čom street workout skutočne veľmi nepustí, je objem. Takže ak chcete dosiahnuť objem, tento typ cvičenia pre vás nie je, ale ak sa chcete dokonale vyrysovať, tak hor sa do toho!

Avšak ako hovorí Frank Medrano,  nie je to len o dosahovaní viditeľných fyzických pokrokov na vašom tele, ale hlavne je to spôsob sebazdokonaľovania, za pomoci ktorého sa môžete stať lepším človekom vo všetkých aspektoch vášho života.

Frankov najväčší životný úspech a cieľ

Frank MedranoPokiaľ ide o otázku najväčšieho životného úspechu, tak v tom má Frank úplne jasno. Za svoj najväčší úspech považuje motiváciu a inšpiráciu miliónov ľudí, ktorým mohol dopomôcť nielen k lepšej kondícií, ale celkovo k zdravšiemu životnému štýlu. To, že si mohol vypočuť príbehy o ich úspechu, vidieť ich fotky a videa, ako im mohol pomôcť, to je podľa jeho slov pocit na nezaplatenie.

Kde je vôľa tam je cesta!

Jeho cieľom je však osloviť stále viac a viac ľudí a ukázať im, že aj oni to dokážu, že aj ich život môže byť lepší, zdravší a kvalitnejší. Samozrejme sa stotožňuje s tým, že prvý krok je ten najťažší, avšak ak ho podľa neho skutočne urobíte a vydržíte, výsledky sa dostavia už za niekoľko týždňov. A pravé vtedy vás „nakopne“ tá skutočná motivácia. Motivácia vychádzajúca z vás samých a vašich výsledkov! Stále musíte myslieť pozitívne. A ak sa aj stane niečo zlé, čo vám vašu cestu naruší, nesmiete dopustiť, aby vás to zlomilo. Myslite na to, že je to len test a hľadajte spôsob, ako sa opäť sústrediť na svoj sen. Lebo ako na záver dodáva Frank Medrano: „Kde je vôľa tam je cesta !“

Zdroj: Fityou.cz, Highlife.sk, Frankmedrano.com, Youtube.com | Foto: Facebook.com