V septembrovom SLOVAK MAN sme vám predstavili tieto hudobné novinky:

 

1. Ariana Grande ft. Iggy Azalea – Problem

Počas leta vašim ušiam určite neušla skladba Problem, ktorá patrí speváčke Ariane Grande s veľmi charakteristickým až piskľavým hlasom. Tento singel zožal v Amerike obrovský úspech, len v prvý týždeň sa z neho predalo až 438 000 nosičov!  21-ročná mladica má v rukáve aj ďalší triumf. Vďaka svojmu „problému“ sa jej podarilo stať prvým interpretom, ktorý zožal úspech v novom kombinovanom formáte britského singlového rebríčka pozostávajúceho z predaja fyzických a digitálnych kópii a z vypočutí na obľúbených hudobných portáloch Spotify, Deezer či Napster. Ariana hit okorenila aj hlasom Iggy Azalea, ktorú by sme mohli označiť za austrálsku Nicki Minaj. Z ich spoločného videoklipu hodnotíme vizuálnu schránku týchto dvoch slečien viac ako v pohode J

2. MAGIC! – Rude

Napriek tomu, že už máme september, letné skladby sú stále IN. Jednou z nich je aj hit Rude, veľmi príjemný, pohodový s reggae nádychom, v ktorom sa možno nájdete aj vy, ak ste ženatý a pred svadbou vás váš svokor neustále posielal do prdele. Vám to však bolo jedno, o svoju milú ste bojovali, až ste si ju nakoniec doviedli pred oltár. K takémuto príbehu by bola škoda nespraviť aj autentický videoklip, čo si povedali aj jeho autori, Kanaďania z kapely Magic!. Vytvorili dielko s dávkou vtipu, ktoré si s vami určite rada pozrie aj vaša frajerka. Mimochodom, hlavný spevák a zároveň aj hudobný producent kapely Nasri spolupracoval už aj s Davidom Guettom, Pitbullem a Christinou Aguilerou.

3. Lana Del Rey – Shades Of Cool

Pred tým než Lana Del Rey vydala svoju novinku Ultraviolence, pre britský denník Guardian prezradila, že by už chcela byť mŕtva a aj keď sa jej nechce žiť, stále to robí. V takomto pochmúrnom duchu sa nesie aj spomínaný nosič. Sama speváčka uviedla, že album je až tak tajomný, že sa nedá počúvať, no napriek tomu ho miluje. Od 13. júna, kedy vyšiel, zbiera najpozitívnejšie ohlasy v celej svojej kariére. Na albume sa nachádza aj jej najnovší singel Shades of Cool, baladický, plný pátosu a melódií, ktoré sú pre Lanu typické. Vo videu k nemu tvorí pár s postarším, úchylne vyzerajúcim pánkom, našťastie opakom jej bývalého snúbenca a aktuálneho milenca.

4. Maroon 5 – Maps

Adam Levine so svojou partiou vydali ďalší singel Maps, ku ktorému natočili video s tragickým motívom. Láska je síce láska, ale v klipe Adam pod vplyvom alkoholu takmer podľahol vábeniu sexy kočky a zrovna v tejto chvíli ho načapala jeho frajerka. Samozrejme, že z miesta činu sa snažila čo najrýchlejšie zdrhnúť, no čo čert nechcel, zrazilo ju auto a dievčina skončila v nemocnici. Video sa nezvyčajne nekončí happyendom, ale jej smrťou. Poučenie? Nepodvádzajte svoje polovičky, môže ich to občas stáť aj život a tie výčitky asi nestoja za to. Skladba je ochutnávkou z nového albumu, ktorý by mal byť podľa dostupných informácii vonku už v týchto dňoch a okrem Maps sa na ňom bude nachádzať napríklad aj duet s Gwen Stefani z kapely No Doubt.

5. Nicki Minaj – Pills N Potions

Omnoho krajšia, jemnejšia a ženskejšia než kedykoľvek pred tým je vo svojom novom videu k skladbe Pills N Potions Nicki Minaj. Konečne odhodila svoj umelý gíčový bábikovský look a ukázala, ako má vyzerať poriadne zvodná baba. V tejto novinke opäť potvrdila, že je nielen dobrá raperka, ale aj speváčka. Okrem Nicki sa v klipe mihol i raper Game, ktorého účinkovanie podčiarkuje cukrový náboj tohto hitu.

6. Pharrell Williams – Marilyn Monroe

Autor hitu Happy, ktorý už väčšine ľuďom ide asi pekne na nervy, vydal singel oslavujúci ženskú krásu a nazval ho po ikone popkultúry Marilyn Monroe. Song dýcha opäť pozitívnou energiou, melodickosťou a video k nemu ako inak množstvom, ale naozaj množstvom krásnych a rozmanitých žien. Nepochybujeme, že si pri tanečných a baletkovských kreáciách dievčeniec, medzi ktorými sa objavila dokonca aj známa rebelka, bývalá bacuľka, ktorá Kelly Osbourne, oči vyočíte. Radi by sme vám ešte pripomenuli, že Pharell bude už v septembri aj v neďalekej Viedni a Prahe.

7. David Guetta ft Sam Martin – Lovers On The Sun

Lovers On The Sun je nový singel od Davida Guettu, z ktorého dýcha duch Aviciiho skladieb, čiže tanečné rytmi s občasným zvukom gitarky a nejakým country tónom. Je to zrejme preto, že tento DJ si prizval na pomoc aj svojho švédskeho kolegu, ktorý ho v rebríčku TOP najlepších DJ sveta podľa časopisu DJ Magazine predbehol o jednu priečku. V tomto prípade sa o vokály postaral americký spevák Sam Martin. Vo videoklipe vystupujú pištoľníci a Indiáni na čele s americkým hercom Rayom Liotoom známym aj z filmov Mafiáni alebo útek z Absolomu.

8. Alle Farben – She Moves (Far Away) feat. Graham Candy

Svetoví DJ-i majú novú konkurenciu, ktorou je Nemec Alle Farben (vlastným menom Franz Zimmer). Hoci parkety sa pokúša roztancovávať už od roku 2010, až teraz sa mu podarilo spraviť skladbu s potenciálom veľkého hitu. Nasvedčujú o tom aj mnohé rebríčky, v ktorých je práve She Moves na popredných priečkach, pričom Slovensko nie je žiadnou výnimkou a my sa tomu ani nečudujeme.

9. Tove Lo – Habits (Stay High)

Švédsko do sveta vypustilo hviezdičku Tave Lo, ktorá ale nie je až takým nováčikom, keďže sa doteraz venovala písaniu pesničiek napríklad pre interpretov ako Icona Pop alebo Girls Aloud. Teraz však prišiel ten správny čas na to, aby sa zviditeľnila nielen ako autorka, ale aj speváčka. Jej singel Habits (Stay High) s nekomplikovaným textom o tom, ako Tave musí ostať zhúlená, aby svoju lásku vyhnala z hlavy, zabodoval a z jej mena sa stáva pojem. Video k textu sedí ako riť na šerbel, interpretka v ňom vyzerá viac než sfetovane a prechádza štádiami smútku, zábavy či orgií. Ak ste taktiež dostali kopačky, klip vám bude asi celkom blízky.

10. Robert Burian – Higher Ground ft. Nikolas Takacs

Producenta a DJ-a Roberta Buriana vám asi netreba bližšie predstavovať, no meno Nikolas Takács sa začalo na slovenskej hudobnej scéne skloňovať len teraz, a to v súvislosti so skladbou Higher Ground. Pokiaľ by ste nedostali informáciu o tom, že hit majú na starosti Slováci, určite by ste ho zaradili do škatuľky „dencovačiek“ od známych svetových DJ-ov, ktorých single sme vám predstavili aj v rámci tohto mesiaca. Higher Ground však pre Nikolasa nie je štartovnou, pretože v Maďarsku je už známy pár rokov vďaka 2. miestu v speváckej súťaži X Factor. Okrem toho má za sebou kšefty s významnými hudobníkmi, ktorí spolupracovali trebárs aj s Mary J. Blige, Mariah Carey, Usherom, 50 Centom či skupinou Kool and the Gang.

10. Frequency – Red’O’Metry

Ďalšia slovenská vec, ktorá vôbec neznie slovensky a získava si stále väčšiu a väčšiu priazeň u domáceho publika je. Red’O’Metry. Skladbu z dielne mladých chalanov z Vranova nad Topľou, ktorí ju síce vydali už minulý rok, si konečne všimli aj naše rádia. K originalite jej pridáva i videoklip natočený na jeden záber, takže všetky detaily pohybov musela mať kapela vopred dokonale nacvičené. Zaujímavosťou je, že členovia Frequency len minul rok zmaturovali a dúfame, že nebudete namietať, keď povieme, že sú omnoho lepší ako napríklad ich rovesnícka konkurencia z One Direction.

12. Mamba Dasha – Goodbye boy

Ako už býva zvykom, víťazov speváckych súťaží zatienia ich priebojnejší kolegovia, ktorí sa v šou stretnú s vyhadzovom. Inak to nie je ani v prípade Dáši Mamby Šarközyovej. Táto sebavedomá dračica na seba veru nenechala dlho čakať a niekoľko týždňov po ukončení X Factoru sa hlási s novinkou Goodbey Boy, ktorá je poďakovaním pre jej fanúšikov. Po skončení projektu sa Mamby ujali zvučné mena ako Lumír Mati, manažér Celeste Buckingham, či producent Martin Maxo Šrámek, ktorý spolupracuje nielen so Celeste, ale aj Majkom Spiritom či Zdenkou Prednou. Výsledkom jej už spomínaný song Goodbey Boy vypovedajúci o omieľanej, ale stále obľúbenej téme – krach vzťahu.