Ľudstvu sa zase raz podarilo spojiť príjemné s užitočným, konkrétne hranie hry Pokémon Go so zarábaním peňazí. A tak sa stalo, že Zem má svoju prvú profesionálnu lovkyňu pokémonov. Sophia Pedraza, 26-ročná učiteľka z Británie, sa rozhodla dať výpoveď v starej práci a naplno sa venovať digitálnemu ošiaľu, ktorý si v priebehu niekoľkých týždňov podmanil celý svet. Takýto je jej plán…

Sophia Pedraza sa rozhodla využiť aktuálny ošiaľ okolo fenoménu Pokémon Go a speňažiť ho vo svoj prospech. Keď sa dopočula, za aké ťažké peniaze možno na eBay-i predať účet z tejto hry, prišla k zásadnému životnému kroku.

“Počula som, že niekto tie účty predáva, a len tak som sa pozrela na eBay. Niektoré účty na leveli 20 a vyššie sa predávali od 1000 libier a tie s levelom 15 mali ponuky medzi 100 až 200 libier.” Jeden konkrétny účet s viacerými vzácnymi Pokémonmi dosiahol v aukcii cenu až 7300 libier!

1A tak si dala Sophia dohromady dala dve a dve. “Ak si dáte tú námahu, môžete sa na level 15 dostať za jeden až dva dni.” V tomto bode začína byť matematika veľmi zaujímavá a pri dostatočnom dopyte si Sophia dokáže slušne zarobiť. Pre noviny The Sun povedala, že si plánuje kúpiť niekoľko ďalších telefónov, aby tak zvýšila svoju produktivitu a mohla chytať pokémonov na viacerých účtoch naraz.

Sophiu nepoteší, že mnohé ponuky na eBay-i boli zmazané, keďže podľa všetkého tento biznis porušuje podmienky stanovené tvorcami hry. Sama sa však nechala počuť, že ak to nebude fungovať, môže sa kedykoľvek vrátiť ku svojmu pôvodnému povolaniu.

Prípad človeka, ktorý sa vzdal obyčajnej práce, aby mohol loviť pokémonov, nie je ojedinelý. Len nedávno sa Austrálčan Tom Currie rozhodol, že si práve týmto spôsobom okorení monotónny život a dnes trávi dni cestovaním po svojej domovine, pozorovaním krás prírody, no a, samozrejme, lovením pokémonov.

Svet sa naozaj zbláznil.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: pixabay.com