Pravdepodobne o tom neviete, no minulú stredu sa svety športu a matematickej vedy spojili magickým dátumom 14.3, aby spolu vyprodukovali módnu novinku. Znie vám to ako nejaký zlý vtip?

14. marec každoročne pripadá na dve relatívne významné udalosti. Aspoň pre tých, ktorých to zaujíma. V tento deň totiž oslavuje narodeniny hviezda NBA Stephen Curry a zároveň matematici oslavujú Deň pí (Π = 3, 14. Chápeme, nie?). A keďže tohtoročný Deň pí pripadol na Curryho okrúhle jubileum, značka vyrábajúca športové oblečenie a obuv Under Armour predstavila svoj najnovší počin.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Dvojmetrový hráč Golden State Warriors s pomocou dizajnérov značky navrhol najnovší model svojich tenisiek Curry 5, ktoré majú na podrážke komplikovanú kvadratúru kruhu a presvitajúcu potlač celého znenia čísla pí. Tenisky sú zostavené tak, aby na bočnej stene prednej časti mohli byť umiestnené akési zadržiavacie oblasti a tiež “pätný zámok”, čo Currymu umožňuje hrať na špičkách.

Značka sa vyjadrila, že tenisky sú zostavené tak, aby Currymu naďalej pomáhali na ihrisku dosahovať nemožné, podobne ako je nemožné nájsť poslednú číslicu pí. Cena za pár bola stanovená na 130 dolárov, čiže asi 105 €. Vyrobiť by sa však malo len limitovaných symbolických 314 párov, v dôsledku čoho boli tenisky takmer okamžite vypredané. Je ale možné očakávať, že ich kšeftári začnú o chvíľu ponúkať z vlastných zásob za značne vyššiu cenu.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: maxim.com | Foto: Facebook, Instagram