Diego Costa je známy futbalový búrlivák a nervy na uzde neudržal ani v sledovanom zápase La Ligy, kedy si jeho Atlético zmeralo sily s Barcelonou. Stretnutie sa skončilo výhrou Barcelony 2:0, ale madridský klub hral od 28. minúty v desiatich. Spomínaný útočník s číslom 19 totiž slovne zaútočil na rozhodcu!

Barcelona v rámci 31. kola privítala na svojom trávniku Atlético Madrid a hoci bol pred zápasom medzi oboma celkami 8-bodový rozdiel (Barcelona 70, Atlético 62), jednalo sa o veľmi lukratívny duel, nakoľko to bol súboj prvého s druhým. Už počas prvej polhodinky stretnutia však hostia prišli o svojho útočníka, keď bol po slovnom napadnutí rozhodcu vylúčený Diego Costa.

Naturalizovaný Španiel sa dostal do konfliktu s rozhodcom po tom, čo mala byť lopta podľa Costu stále v hre, ale hlavný arbiter Jesúsi Gil pískol do píšťaľky. Diego Costa mu mal podľa španielskych médií vulgárne vynadať a údajne na neho zakričal niečo v štýle: „Hovorím s tebou, ty skur**syn!“

U španielskych médií je známe, že pri futbalových zápasoch používajú odborníkov na čítanie z pier, takže čoskoro bude už verejne známe, čo Costa Gilovi povedal. Bývalý hráč Chelsea si totiž v návale emócií nezakrýval ústa rukou, ako to zvyčajne vidíme u iných hráčov v zápasoch La Ligy.

Diego Costa červená karta Barcelona

Diego Costa je 30-ročný futbalový útočník, ktorý sa narodil v Brazílii, ale na medzinárodnej úrovni reprezentuje Španielsko (24 zápasov/10 gólov). Do Európy prišiel v roku 2006 a cez portugalský klub Sporting Braga sa dostal do Atlética Madrid, ktorého kmeňovým hráčom bol v rokoch 2007 – 2014, ale počas tohto obdobia pôsobil aj na viacerých hosťovaniach.

V lete 2014 prestúpil za 38 miliónov eur do londýnskeho celku Chelsea FC. Od 1. januára 2018 je opäť hráčom madridského Atlética, ktoré za neho podľa webu Transfermarkt zaplatilo 66 miliónov eur.

Zdroj: Transfermarkt.com, Givemesport.com | Foto: YouTube | Video: YouTube, Streamable.com