O chvíľu sa na Slovensku budú odovzdávať prestížne hudobné ceny rádia Rádio_FM Radio_Head Awards. Na jednu z cien si brúsi zúbky aj hard&heavy kapelka Lunokhod, ktorá je so svojím EP Black Flame Burning nominovaná v kategórii Nahrávka roka. Ďalej ich môžete posunúť aj vy.

Komerčnému publiku možno nie až tak známa, ale fanúšikom rocku určite áno. Kapela Lunokhod má na konte šesťskladbové EP, ktoré sa stretlo s úspechom nielen u slovenských, ale aj českých kritikov. Aktuálne sa teší aj nominácii na Radio_Head Awards. Chalani prezradili, že počas mesačného odlúčenia od pozemšťanov, kedy dokončovali nový album, nemali o tejto nominácii absolútne žiadne tušenie, o to viac boli príjemne prekvapení.

Nový album by mal vyjsť v marci a bude obsahovať 9 skladieb. Keďže kapela produkuje „dobrodružnú hudbu, ktorá sa snaží stáť nad žánrami“, zároveň vychádza z tradície a filozofie hardcoru a obsahuje prvrky rôznorodých hudbných žánrov, už teraz je jasné, že fanúšikovia sa môžu opäť tešiť na kvalitnú a originálnu hudobnú novinku. Pôjde tak o prvú dlhohrajúcu platňu tejto pomerne mladej formácie. „Bude to tvrdší a zároveň aj melodickejší materiál, vydali sme sa progresívnejšou cestou,“ priznáva Lunokhod.

Hlasovať za kapelu Lunokhod na Radio_Head Awards môžete do 22. februára a celú ich tvorbu si môžete vypočuť na profile bandzone.cz/lunokhod.

foto: Lunokhod, Bee Production