Uviaznuť v pakistanskej base rozhodne nie je prechádzka ružovým sadom. Katastrofálne podmienky, stiesnené priestory, násilie či nulová hygiena. To všetko je len zlomok nástrah, ktoré na 21-ročnú Terezu číhaju za múrmi pakistanskej väznice!

Zdá sa, že nateraz je Tereza mimo ohrozenia života a trest smrti jej bezprostredne nehrozí, no stále je tu veľké riziko doživotného trestu. Pravdepodobnosť, že by si ho dievča odpykávalo v Čechách, je veľmi malá, nakoľko Pakistan a Česká republika do dnešného dňa nemajú podpísanú dohodu o výmene väzňov. Čo teda čaká Češku v prípade jedného z najvyšších trestov?

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Cely v pakistanských väzniciach sú preplnené, s čím sa nevyhnutne spája nulová hygiena a s ňou množstvo infekčných ochorení. Zdravotná starostlivosť na týchto miestach prakticky neexistuje, a tak je úmrtnosť v dôsledku nákazy veľmi častým javom. Neodmysliteľnou súčasťou je aj násilie, brutalita či mučenie trestancov.

Prečítajte si tiež:

Kto je Tereza, ktorú chytili v Pakistane? Na internete sa prezentovala i takýmito fotkami!

Tereza si veľmi pomohla tým, že s políciou spolupracuje, a tak je zatiaľ v relatívnom bezpečí vyšetrovacej cely. Je však nutné uvedomiť si, že v Pakistane neplatí takzvaná prezunpcia neviny, čo v praxi znamená, že za vinného sa automaticky považuje každý, kto nebol viny sprostený. Navyše miestne vyšetrovacie techniky by sme v našich krajinách označili ako… no povedzme stredoveký prežitok…

Pakistanské väzenia

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook