Nová štúdia z Essexskej univerzity sa zamerala na to, ako zistiť, či je človek gay alebo hetero. Ich výsledky priniesli celkom pobavené reakcie ľudí, ktorí zistili o sebe, že zrejme nie sú tým, čo si mysleli.

Podľa novej štúdie je možné zistiť vašu orientáciu na základe toho, že sa pozriete na svoj prstenník a ukazovák. Výsledky pochádzajú z merania prstov 18 párov identických dvojčiat, pri ktorých bola jedna žena lesbička a druhá hetero. Podľa týchto výsledkov lesbické dvojča malo viac testosterónu v maternici, a práve preto má “mužskú ruku”.

Vedci podobne postupovali aj pri mužoch, kde skúmali 14 párov dvojčiat. Aj keď v tomto prípade neboli výsledky tak jasné, vedci sa nevzdali a svoje nejednoznačné výsledky obhajovali na základe odlišných faktorov genetiky. Preto stále veria, že existuje súvislosť medzi hladinami hormónov, prstami a orientáciou na mužov alebo ženy.

Podľa vedcov má gay alebo lesbička ukazovák vyššie ako prstenník, hetero ľudia zas majú oba prsty rovnakej dĺžky. Mnohí však túto teóriu považujú za poriadny nezmysel, ktorý aspoň pobaví. No čo, pozeráte sa teraz na svoje prsty?

Zdroj: Indy100.com | Foto: Pixabay.com