Hlavná stanica bola často považovaná za najškaredšiu časť Bratislavy. Keďže sa tento rok konajú majstrovstvá aj v našom hlavnom meste, železnice sa do nej rozhodli investovať. A výsledok? Urobte si názor sami!

Keďže sa tento rok konajú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji práve na Slovensku, zmenou si potrebovala prejsť aj Hlavná stanica. Tá je terčom kritiky už dlhé roky a mnohí ju považujú za hanbu Bratislavy. Od konca apríla máte teda možnosť vidieť, ako vyzerá projekt za 400 tisíc eur.

Presne toľko investovali Železnice Slovenskej republiky z vlastných zdrojov do úprav bratislavskej stanice. Celková čiastka 2,8 milióna eur, ktorá je vyčlenená na kompletnú prerábku, ostala nedotknutá. Na internete najnovšie začali kolovať fotky so súčasným vzhľadom stanice a ľudia si neodpustili poriadne štipľavé komentáre.

„Keď dáš ho*no do peknej krabičky, stále to bude ho*no v krabičke,“ znel jeden z nich. „Ako prebalené mäso v hypermarkete. Zvonka vyzerá dobre, no vnútri je hnilé,“ napísal ďalší komentujúci. A podobné narážky na to, že ide skutočne len o mierne estetické úpravy sa stupňovali. „No, že sa tam bude pod takým svetlom bezdomovcom ťažko zaspávať…“ dodali ľudia. Čo sa teda na stanici vlastne zmenilo? Pozrite si fotky pred a po a posúďte sami!

Hlavná stanica pred

Hlavná stanica po

Zdroj: Bratislavskenoviny.sk | Foto: Facebook