To, že Slovensko je hokejovou krajinou každý rok, najmä počas jari s príchodom majstrovstiev sveta, je viac ako jasné. Pohostinstvá, bary, krčmy, kaviarne aj herne sú plné slovenských zástav, dresov a v každom rohu naladená estévé dvojka, aby nám všetkým neušiel ani jeden moment nami milovaných (ak vyhrávajú), ale bohužiaľ niektorými aj preklínaných (ak prehrávajú) hokejových hrdinov.

Tento rok tomu nebude inak. Už 1. mája začína každoročný zimno-športový ošiaľ menom Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Slovenský hokejový fanúšik je náročný, čaká víťazstvá a neznesie prehry. Tie pardonujeme väčšinovou iba pri skrížení hokejok s Kanadou alebo Rusmi. Všetci ostatní, a ideálne aj títo, musia byť pokorení, musíme ich rozniesť v zuboch.

Nezabudnime teda na “prvního máje” pobozkať naše milé pod rozvrhnutými čerešňami, aby nám dožičili dostatok pokoja a tolerancie, pretože začína hokejový sviatok, ktorý chceme vidieť, ktorý chceme prežiť a na ktorý sa každý rok toľko tešíme. Slovensko do toho!!!

Ktorá z doterajších hokejových hymien je podľa vás najlepšia?

Najlepšia hokejová hymna je

Loading ... Loading ...