Home Šport Hľadáme nové talenty v Tipsport hokejovej prípavke

Hľadáme nové talenty v Tipsport hokejovej prípavke

0
Hľadáme nové talenty v Tipsport hokejovej prípavke

Krajina majstrov sveta. Aj tak hrdo voláme Slovensko. Od slávneho göteborského titulu však uplynulouž viac ako 12 rokov a slovenský hokej potrebuje novú generáciu hviezd. Aj preto sa spojili viaceré osobnosti ako Marián Hossa, Richatd Lintner či Michal Handzuš a stávková kancelária Tipsport a podporili projekt školskej hokejbalovej a hokejovej ligy pod názvom Tipsport prípravka.

Vďaka tejto aktivite sa dostanú školáci k hokejbalu a hokeju priamo na školách, a to bez ohľadu na to, či si ich rodičia môžu, alebo nemôžu dovoliť drahý výstroj. Dnes je do projektu zapojených 30 základných škôl zo Spiša, Banskej Bystrice, Trenčína a bratislavskej Petržalky,kde tak k hokeju a hokejbalu pričuchli už tisícky detí. Tie sa postupne pripravujú a nasleduje výber 25-30 najtalentovanejších, ktorí prejdú do hokejovej prípravky, kde sa tak vytvorí väčšia konkurencia a zvýši sa tlak na kvalitu.130662

Súčasťou projektu s názvom „Hľadáme nové hokejové hviezdy“ je aj skauting s cieľom vyhľadať najväčšie talenty. „Počet pripojených základných škôl neustále rastie a je výborné, že aj napriek nedostatku hokejbalových a hokejových ihrísk si tieto športy nájdu cestu k  školákom, medzi ktorými sú dozaista aj veľké talenty,“ vyjadril sa Peter Žifčák, riaditeľ Inštitútu hokejových štúdií, ktorý projekt koordinuje.

Stávková kancelária Tipsport SK podporuje hokej z pozície generálneho partnera hokejovej Extraligy, tentoraz sa rozhodla podporiť ambiciózny projekt zameraný na mládež. „TIPSPORT podporuje hokej na dlhodobej báze. Osud slovenského športu číslo 1 nám nie je ľahostajný a je nám jasné, že nové talenty, ktoré nahradia naše hviezdy v NHL, KHL, ale i Tipsport extralige, nevychová ulica, ale len fungujúci systém športovania od najútlejšieho veku.thp_343382

Vítame cielenú aktivitu Školskej hokejovej a hokejbalovej ligy, pretože dáva deťom možnosť držať už veľmi skoro hokejku miesto mobilu či tabletu,“ povedal Jaroslav Taraba, predseda predstavenstva Tipsport SK, a.s. „Kedysi sme hrávali hokej na ulici, dnešné deti už tú možnosť nemajú. Preto im treba dať tú možnosť na školách. Viac talentov znamená viac kvality. Možno vychováme našich nástupcov, aby mal kto nosiť Stanley Cup a Gagarinov pohár na Slovensko i v budúcnosti,“ vyslovil želanie Michal Handzuš, jedna z hokejových hviezd, ktorá sa angažuje v projekte.

Dôležitou kapitolou projektu je aj budovanie nových hokejových arén. V roku 2012 tak vznikli otvorené hokejové plochy kanadských rozmerov v Spišskej Novej Vsi a Spišských Vlachoch, budúci rok by mal pribudnúť otvorený štadión v Starej Ľubovni.

Viac informácií sa dozviete zo stránky:  www.tipsport.sk