Vám, čo ste hrali prvý diel Hitman a ste fanúšikmi počítačových hier, zrejme neuniklo pozornosti, že 13.11.2018 sa oficiálne spustil predaj pokračovania pomerne úspešného herného titulu – Hitman. V hre sa vžívate do roly nájomného vraha Agenta 47, kde plníte rôzne misie.

Prvý diel s názvom “Hitman: Codename 47” je už z roku 2000 a nešlo o žiadnu dokonalosť. Hra mala pomerne veľa “mušiek”, nie najideálnejšie ovládanie, gravitáciu a hlavne optimalizáciu pre PC. Napriek všetkému hra ponúkala akési nové a dovtedy neponúknuté herné zážitky vďaka unikátnemu konceptu hry a spolu s pokračovaniami jednotky, vydané postupne v roku 2002 (Hitman: Silent Assassin), 2004 (Hitman: Contracts), 2006 (Hitman: Blood Money) a 2012 (Hitman: Absolution) sa predalo viac ako 8 miliónov kópií tejto hry.

Aj preto sa niet čo čudovať, že na “dvojku” sa tešilo pomerne veľa fanúšikov a očakávania, podporované rôznymi ochutnávkami a videami, boli a sú celkom vysoké.

Po prvom zapnutí a odohraní zopár hodín musíme konštatovať, že hrateľnosť je viac ako vysoká, “detské chyby” jednotky sú opravené – ovládanie hry samotnej je veľmi dobre zvládnuté, príbeh, videá a soundtrack dosahujú úroveň jednotky (výborné). Dej vás postupne prevedie rôznymi lokáciami, napr. Nový Zéland, Thajská metropola Bangkok či iné.

Gameplay video z prvej misie Hitman 2:

https://youtu.be/L8tZU3vkQqY

Gameplay video z prvej misie HItman 2: Sniper Assassin:

https://www.youtube.com/watch?v=J53FkNCw71o

Ak chcete postupne sledovať všetky misie Hitman2, odporúčame tento herný youtube kanál.

Zdroj: Manmagazin.sk, Ondrej z Trenčína | Foto|Video: YouTube