Nacistický vodca Adolf Hitler bol mužom mnohých tvárí a aj desiatky rokov po smrti sa na verejnosť dostávajú nové, zaujímavé a častokrát šokujúce fakty z jeho života. Prednedávnom historik Florian Kotanko priniesol informáciu, ktorá (možno) výrazne zmení doteraz vytvorené psychologické profily nemeckého diktátora.

Vyzerá to tak, že história konečne odhalila zlomový bod, ktorý Hitlera priviedol na cestu zla. Mohol byť traumatizujúci zážitok z detstva skutočne hybnou silou, ktorá definitívne predurčila osud jednej z najväčších beštií našich dejín?

Schránka 02

Prečítajte si tiež:
Potvrdené! Hitler bol podľa testov DNA žena!!

 

Pôvodne bol Adolf Hitler označovaný za štvrtého zo šiestich súrodencov, ale historik Florian Kotanko túto informáciu popiera a tvrdí, že existuje záznam dokazujúci, že Adolf Hitler bol tretím, nie štvrtým, zo šiestich súrodencov. Jeho brat, Otto Hitler, bol označovaný za jeho staršieho brata, ale v skutočnosti bol o tri roky mladší. Otto však po šiestich dňoch od svojho narodenia zomrel na chorobu zvanú hydrocefalus – detská mozgová obrna. Historik Kotanko prichádza s názorom, že tragická smrť mladšieho brata mohla mať veľmi výrazný vplyv na osobnosť nacistického vodcu. Kotanko tvrdí, že každý, kto doteraz hodnotil duševný alebo psychologický stav Adolfa Hitlera, by mal začať od začiatku s touto novoobjavenou informáciou.

Foto: Tumblr.com