V dnešnej modernej dobe by vám to asi ani nenapadlo, no všetko nasvedčuje tomu, že Rusi vycvičili na vojenské účely veľrybu. Jej podivné správanie zaznamenali nórski rybári!

Nórskym rybárom sa podarilo objaviť bieluhu, ktorá plávala vo vodách v blízkosti nórskej rybárskej dedinky Inga. Mala na sebe však zvláštny postroj. V jeho vnútri našli napokon nápis: „Zariadenie Petrohradu“.

Okrem toho si všimli, že mala naozaj podivné správanie. Aktívne vyhľadávala lode a snažila sa ťahať popruhy a aj laná na bokoch. Okrem toho bol jej postroj prispôsobený pre kameru alebo zbraň. Na základe tohto a vyššie spomenutého popisu si Nóri myslia, že si prešla veľryba špeciálnym výcvikom pod odborníkmi z Ruska.

Aj morsky biológ Martin Biuwa s nimi súhlasí, pretože vedci by ju takto neoznačkovali. Martin z tohto teda obviňuje práve ruské námorníctvo. To chce vraj využívať vodné cicavce ako špeciálne vojenské sily.

Denník The Guardian pripomenul, že Sovietsky zväz ešte v 80. rokoch cvičil delfínov pre vojenské účely, pričom si zakladali na ich nenápadnej plavbe, pamäti a ostrom videní. Vyzerá to teda tak, že sa vraciame späť v čase, len v inej podobe.

Zdroj: Theguardian.com | Foto|Video: YouTube