Obrovský žiaľ a smútok zavládol v srdciach všetkých hokejových fanúšikov po tom, čo naši chlapci smolne prehrali zápas s Nemeckom 2:3. Ak aj dokážeme vyhrať všetky tri nasledujúce stretnutia, na postup to už nemusí stačiť. V zápase s Nemeckom sme ale boli svedkami jedného obrovského podvodu!

Slovensko bolo v zápase s Nemeckom jednoznačne lepším tímom, napriek tomu sme prehrali 2:3. Hokejová šťastena sa nám začala odvracať už v 54. minúte stretnutia, kedy sme síce ešte viedli 2:1, ale prišlo smolné striedanie. Počas neho Patrik Koch stratil hokejku a keďže sme boli zatlačení v našom obrannom pásme, nikto zo slovenských hráčov nemal možnosť striedať.

Veterán Ladislav Nagy dal pohotovo svoju hokejku Kochovi, ale následne sa aj on sám stále snažil pomôcť Slovensku aspoň hrou do tela. Prišiel jeho hit, po ktorom 18-ročný obranca Moritz Seider spadol na ľad a zostal na ňom ležať doslova niekoľko minút. Nagy dostal trest 2 + 10.

V pozápasovom štúdiu RTVS sa na celú situáciu detailnejšie pozreli Marcel Merčiak a Boris Valábik, ktorí všetkým divákom jasne dokázali, že zadák Adleru Mannheim tento svoj pád maximálne prifilmoval a dokonca ležal na ľade tak dlho len kvôli tomu, aby rozhodcovia udelili nášmu krídelníkovi s číslom 27 päťminútový trest. Pozrite si nasledujúce video a urobte si názor sami!