Nech sa v hokejovom zápase udeje na ľade čokoľvek, po stretnutí športovci všetko hodia za hlavu a na znak úcty si podajú ruky. Táto tradícia je v hokeji zaužívaná už od nepamäti, no na tohtoročných olympijských hrách už raz bola a bude porušená znova tým istým mužstvom.

Tréner USA Tony Granato najprv odmietol podať ruku ruskému koučovi Olegovi Znarokovi po stretnutí s Olympijskými športovcami Ruska a teraz tím Spojených štátov amerických dopredu avizuje, že po zápase so Slovenskom si s našimi hokejistami Američania ruky nepodajú.

Tréner USA si s ruským koučom ruku nepodal kvôli tomu, že sa mu nepáčil jeho prístup v závere už rozhodnutého zápasu. Ten mal totiž, napriek tomu, že jeho tím viedol 4:0, na presilovku poslať svojich najlepších hokejistov na čele s Datsyukom a Kovalčukom. Hoci je konanie amerického kouča viac ako komické, nepodanie si rúk s našimi hokejistami je už o čosi logickejšie.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Hlavnou príčinou má byť norovírus, ktorý sa šíri olympijským strediskom. Medzi nakazenými má byť aj otec amerického obrancu Jamesa Wisniewského, ktorému prišlo nevoľno a skončil v nemocnici. Namiesto klasického podania rúk si Američania s našimi hokejistami iba ťuknú päsťou.

Pre porovnanie, všetky ženské tímy (vrátane USA) vedia o riziku nákazy, avšak povestný rituál podania rúk na vlastnú zodpovednosť po zápase podstúpili. No nie sú tí americkí muži padavky?

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: Msn.com | Foto: Facebook