Neuveriteľná krádež sa stala banke v Bangladéši. Hackeri získali na svoje účty úctyhodných 81 miliónov dolárov. Pôvodný plán, až jedna miliarda, útočníkom nevyšiel. Bezpečnostný špecialista banky hovoril o naozaj sofistikovanom útoku hackerov, s akým sa vraj ešte nestretli. Pravda však bola trochu iná.

Hackerom sa podarilo prekonať zabezpečenie SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication). Dostali sa tak cez celosvetovú bránu do bankového sveta. Banka tvrdila, že hackeri boli sofistikovaní. Zistilo sa však, že vôbec nepoužívala firewall, ktorý bráni útokom cez internet, navyše v sieti používala switche (sieťové prvky) v hodnote iba niekoľkých dolárov, ktoré sú pre hackerov deravé ako sito.

Hackeri mali peniaze rozdelené do viacerých transakcií, odhalili ich vďaka triviálnemu preklepu. Jednou z transakcií mala byť dotácia pre neziskovú organizáciu, nadáciu, no namiesto anglického výrazu foundation, napísali tí blázni fandation. To sa zdalo podozrivé zamestnancom nemeckej banky a transakciu spolu s ďalšími za vyše 800 000 dolárov zastavili! Teraz nevieme, či si môžu trhať vlasy zamestnanci banky alebo hackeri.