Rýchlik z Walesu Gareth Bale má od začiatku sezóny fantastickú formu. Po odchode Cristiana Ronalda ťahá Real Madrid spoločne s Karimom Benzemom za víťazstvami a svojej povesti neostáva nič dlžný ani v reprezentačnom drese!

V prvom zápase Ligy národov nastúpil Wales proti Írsku na domácom štadióne. Už za necelých 40 minút bolo v podstate rozhodnuté, keď domáci viedli 3:0. V 18. minúte sa parádnym spôsobom spoza obrancu uvoľnil práve Bale a ľavačkou nekompromisne zakončil. Po prestávke ešte prihrával na posledný gól svojho tímu, ktorý napokon zvíťazil 4:1.

Bol to jeho štvrtý gól v piatom súťažnom zápase v tejto sezóne a okrem nich má na svojom konte aj tri asistencie. Zdá sa, že tento rok mu narástli krídla a fanúšikovia Realu aj Walesu dúfajú, že to takto ostane čo najdlhšie.